SPARTA, VDEKJA DHE PERBUZJA !

Sot, ne kte dite ku ka mberrit Shqiperia dhe shqiptaria, nuk na duhen me djem e vajza me anglisht apo qoft edhe me nje diplom (juridik-ekonomik). Nuk na duhen karagjoz pa personalitet dhe pa shtylle kurrizore. Na duhen burra e gra si ne Sparte. Na duhen njerez te atille qe te sfidojne demonet, te çdo rrace qofshin ata. Na duhet ajo e pjese e rraces shqiptare qe nuk ka frike perballjen me vdekjen… sepse te gjithe do vdesim! Diferenca eshte se Sali Berisha&familja e tij, Edi Rama, Lul Basha etj, do vdesin me turp, te perbuzur nga te gjithe.

Një mendim mbi “SPARTA, VDEKJA DHE PERBUZJA !

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s