TUNELI I ERRET I PASHKEVE…ku ne fund, diku larg, duket nje DRITE!

TUNELI I ERRET I PASHKEVE…ku ne fund, diku larg, duket nje DRITE!

SHQIPERIA ESHTE NE NJE KURTH DJALLEZOR TE PAPRECEDENT, MES LIDEREVE POLITIKE, ATYRE FETARE (plus kelyshet e vegjel perkates qe bejne pis mjedisin ne çdo skaj publik e privat) dhe AMBASADORVE TE HUAJ. TE GJITHE ANTISHQIPTARE DHE ME PERFORMANSE SHUME TE ULET KULTURORE, SHOQERORE POR EDHE POLITIKE…! POTHUAJSE TE GJITHE FSHATARE, QE BEJNE TE PABEREN PER NJE COPE BUKE A PER NJE FRAGMENT “LAVDIE” NE DUKJEN (SHFAQJEN) PUBLIKE.
PERSERI BLASFEMUAN SOT, NE EMER TE ZOTIT, JEZU KRISHTIT dhe NJEREZIMIT, NDERKOHE QE TE TJERA BEJNE E TE TJERA THONE…
GJITHSESI, SHQIPERIA ESHTE PLOT ME KOCKAT E PAVLERA TE TYRE. NE MIJVJECARE KA DURUAR E KA GELLTITUR TONELATA MBETJESH TE TILLA, TE CILET NUK KANE AS EMER, AS MEMORIE, AS VARRE.
VENDI YNE, POR EDHE E GJITHE BOTA PO KALON NE NJE TUNEL TE ERRET, SHUME TE ERRET, SEPSE MBI TOKE LULEZOI E U SHUMUA FARA E KEQE E KESAJ SPECJE ANTINJEREZORE.
NE SHQIPERI, NUK NA MJAFTUAN TANET, TE TMERRSHEM, TRIBALE, INJORANTE E BAKEQINJ (keqberes), por na erdhen edhe te TJERET, CDO MBETJE QE POPUJT E TJERE TE TOKES NUK E DONIN PER VEHTE. PER KETE MOTIV, KUSH MBAN DRITEN NDEZUR NE KETE VEND TE SPROVUAR E TE LODHUR NGA BAKEQINJTE SURRAT-DJALLOSUR, DO KETE MIJRA HERE ME SHUME GAZMENDET E AMSHUARA !
POR PAVARSISHT NGA C`NDODH PERRETH, NE KETE TUNEL TE ERRET KU PO ECIM SHOH NJE DRITE, TE LARGET E TE FORTE, SHUME TE FORTE. KJO DRITE ESHTE BURIMI I JETES NJEREZORE, E KUNDERTA E KESAJ SPECJE DJALLEZORE QE U RRIT FSHATRAVE, BALTRAVE E SKUTAVE TE KETIJ VENDI, PER TE NA VENE NE PROVEN E MADHE TE DURIMIT, TE KALVARIT SHPIRTEROR E SHOQEROR QE PO KALOJME.
TE GJITHE KETA FAQEZINJ, POLTIKANE E KLERIKE, plus kelyshet e tyre edhe me te piset akoma se padronët, qeshnin e zgërdhiheshin sot me cinizëm, për fitoren e rradhës (sipas tyre) para syve naivë të njerzve të paditur, për mashtrimin gjoja të arritur cinik ditën per diell, para kamerave televizive. Duke harruar se FITORJA FINALE eshte percaktuar nga Ai qe e Krijoi botën pa ata, jo për ata. DHE NDESHKIMIN… AS QE E MARRIN ME MEND!

Një mendim mbi “TUNELI I ERRET I PASHKEVE…ku ne fund, diku larg, duket nje DRITE!

  1. I blog frequently and I genuinely appreciate your content. This great article has truly peaked my interest. I’m going to take a note of your blog and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s