DIPLOMACIA E HUAJ, ARMIKJA E PADUKSHME E ZHVILLIMIT TONE !

Diplomacia e huaj po na saboton tej mase, jashte parashikimeve. Ata po duan te krijojn dalngadale, nje realitet me maskarenj, me te korruptuar, me te paqytetruar, me plebenj qe nuk vlejne asnje grosh por, qe fitojne shume para dhe imponohen me nje model te dhunshem materjalist jetese. Plus kesaj, po duan te frustrojne edhe ate pak inteligjence qe po mbijeton ne Shqiperine e sotme, duke promovuar e duke ngulur me force e dinakeri neper insitucjone qenje tribale, frymore te peshtire, si per te thene se: “Ky vend nuk prodhon dot elita.Ky vend nuk ka njerez. Ketu nuk ka patur kurre qyteterim. Ky vend nuk vetqeveriset dot. Ky vend duhet shperbere nga nocjoni i kombit dhe te na dhurohet neve, qe ta administrojme me mire se ju.”… Qe do te thote: Ta grabisim e ta shfrytezojme ne materjalisht per bukurite, klimen dhe pasurite e thesaret qe fshihen ne te.
Ata po na shtyjne drejt humneres, dalngadale, qe prej 22 vjetesh…ne mos me shume, dhe objektivi eshte ky qe thame pak me lart. Kurse mekanizmat qe ata perdorin, misherohen shume qarte ne surratet dhe veprat e frymoreve te peshtire qe ata promovojne me njemije e nje djallezi, duke i vendosur ne jeten publike.
Dhe rrenimi, gremina, fallimentimi eshte i pashmangshem, pervecse ne rastin kur ne, si nje trup i vetem do fillojme t`i lutemi Zotit te na jape force dhe drite per te dale nga ky tunel dhe kurth i atyre qe na shiten si miq, duke na buzeqeshur para turinjve e duke na poshteruar apo vrare mbas shpine.

… pikerisht sot, me 9 maj 2012, arrestohet nje imam islamik shqiptar, mu ne mes te Tiranes, i kapur ne flagrance me nje arsenal bombash te sofistikuara me telekomandim, nepermjet telefonave celulare etj, etj… pas hetimeve intensive te sherbimit sekret… Kjo e vertete, qe nuk e dime nese vjen natyrale apo e nxitur nga qarqe te huaja, qe nuk e dime nese eshte burimi i te keqijave tona apo pasoje mjerane e nje klavari qe vazhdon me shekuj, madje e financuar dhe e inkurajuar nga “regjizore” e “skenariste” intrigash intenacjonale, me ben te reflektoje mbi idene se “kush eshte me demshme per ne shqiptaret e mbetur sot, ky kungulli qe luan filma me tritol dhe fije telefonash, apo ata qe e inkurajojne, financojne dhe trajnojne qe t`i jape Shqiperise imazhin e nje vendi qe nuk ia vlen te mbijetoje?!”.

por ne fakt, un lexoj tjeter gje… kjo qe duket eshte thjesht pasoje… ne te vertete, ketu po luhet:

KOMPLLOTI I MADH KUNDER SHQIPERISE, KETIJ VENDI TE BEKUAR !

Shqiperia perpelitet mes injorances, varferise, kapjes se pushtetit prej agjenturave te huaja antishqiptare, e si pasoje lengon edhe peshen e rende te terrorizmit, i cili vjen si pasoje e gjithe situates qe pershkruam ketu me lart. Nderkohe, ambasadoret e huaj BE dhe USA, argetohen neper takime formale e informale me dashnoret e tyre perkates, takime keto me sfond homoskesual, te fshehur nen petkun e mbikqyrjes se situates politike ne vend. Ne nje moment kolapsi dhe dekadence gjithperfshirese, ambasadret e huaj tregojne vjersha me Europen gay-lezbo, sidhe me Ameriken, flamurin qe strehon dhe mbron cdo delirant medioker, injorant dhe servil, arrogant dhe vrases. Ku eshte morali ketu ?! Cilat jane parametrat dhe standartet e zhvillimit demokratik, standartet e qyteterimit perendimor?! Kush eshte me i rrezikshem, si model: Ky terroristi me çallme ne koke, apo ambasadoret e huaj qe mbajne ne pushtet dashnoret e tyre pederaste te cilet po e shkaterrojne kete vend?!
Prej 10 vjetesh shoh dhe shkruaj se si qarqe te huaja, po punojne nen rrogoz per ta çuar ne rrenim total kete vend, ekonomikisht, kulturalisht, politikisht, me qellim qe ky territor te deklarohet si i pamundur per t`u vetadministruar, e si pasoje, te administrohet dhe ndahet per 5 lek mes atyre qe nuk dine as shqip, qe nuk kan derdhur asnje grosh dhe asnje pike djerse per kete vend. Per te folur pak me troç, ve re dhe konstatoj, se kjo eshte loje cifutesh, spekullim tregu, komplot nderkombetar, pushtim i heshtur, i te gjithe atyre qe e duan kete vend dhe i atyre qe na rrethojne. Askush prej atyre qe na qeshin ne surrat dhe na rreh shpatullat, nuk na e do te miren. Ko deshmohet ne moementin qe veme re se si jane duke promovuar me pisat, me te squllurit, me fshataret, me pederastet, me te kapurit, me te pamoralshmit e ketij vendi, ne menyre qe zbatimi i kesaj strategjie ne demin tone, te jete sa me i kollajshem, pa me te voglin devijim apo kundershtim. Per kete arsye kemi ne drejtimin e partive, qeverive apo bashkive, njerez me vese, njerez te kapur, medioker, fshatare, harbute, vrases. Dhe kete dhurate e kemi nga diplomacia e huaj, amb. BE dhe USA, te cilet per njemij e nje arsye, plus deshirave perverse personale te nderthurura me korrupsjon e zhvatje lekesh, na paraqesin nje skenar qe do ta kishte zili cdo autor filmash i frymezuar tek Sodoma e Gomorra: Sex brenda gjinise, korrupsjon, intriga, injorance, destabilitet, lufte, tensjon, percarje, perfitime monetare te pamerituara. Kjo eshte Shqiperia sot, me kontributin dhe protagonizmin e dilplomacise se juaj, plus krimbave tane qe do duhej te strukeshin shpellave te errta te harreses kolektive.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s