KOHA ESHT E MASKARENJVE, POR ATDHEU I SHQIPTARVE

KOHA ESHT E MASKARENJVE, POR ATDHEU I SHQIPTARVE !

DIPLOMACIA E HUAJ, me perfaqsuesit (diplomatet) e saj ne terren, plus lobingjet perkatese, po na mbyt dalgadale, po ne con ne rrenim. Ata promovojne dhe mbeshtesin cdo dite, tashme prej shume vitesh, me te dobtit e shoqerise shqiptare, me servilet, me te squllurit, ata qe jane te kapur deri ne fyt prej veseve dhe gabimeve te tyre. Sepse i kapuri, i mbyturi, kontrollohet dhe komandohet shume lehte per te firmosur dhe zbatuar poshtersira.

“Njerez” me vese, mercenare te çdo feje, te çdo ideje, te çdo partie, qe jep buke, qe jep para, qe jep sasi matejale, behen pre e objektivave dashakeqe te diplomacise se huaj ne kete vend. Keta diplomate, po kerkojne te krijojne “Sodomen dhe Gomorren”, me denatyrimin e soqerise, me krijimin artificjalisht te tendecave gay-lezbo-biseks-transgjenik. Tek Libri i Ezekielit profet tregohet qarte se si do trajtohet mekati i njerzve mbi toke, “zjarr dhe hekur do te zbresin prej qiellit”. Por presidentit Obama dhe “zonjes” Klinton nuk u intereson morali dhe profecia e Librave te Shenjte. Atyre dhe ambasadoreve te tyre te besuar anekend botes, u intereson propaganda pro martesave gay, apo lezbo, ne favor te mbledhjes se votave dhe mbajtjes se pushtetit, sepse ushtria e madhe e njerezve te devjua, ka pushtuar boten e emdiave dhe te informacjonit, prej edhe nga kalon pushteti. Asgje pertej dritares se interesave te ngushta personale te nje lobingu te ngushte ne Washington DC, dritare nga e cla dalin parate per te financuar kete gjoja mode apo tendence “moderne” te brezave te rinj.

Me kete standart burimesh “njerezore” diplomacia e huaj mund dhe eshte duke e rrenuar perfundimisht shoqerine tone. Hapi i dyte pas kesaj, eshte te shpalle fallimentimin e ketij vendi, pak a shume si ne Greqi, si ajo qe ndodhi edhe para 12 vjetesh ne Argjentine. Konseguenca imediate e ketyre levizjeve?! Veme re se pergatitet te vije oferta e tyre, ne nje forme kolonializimi te bute, te padukshem, si nje forme pushtimi e ngadalte, e imponuar nga “fallimentimi kolektiv i shqiptareve”. Perfitimet qe do te vijne nga kontrolli i ketij vendi te bekuar nga Zoti, jane: shfrytezimi strategjik ushtarak per vendndodhjen gjeografike; pasuria e tij e madhe me ujra, qe konsiderohen si “floriri blu” i shek. 21^; pasurite e tij te mahnitshme minerare ne metale te çmuara, nafte dhe gaz; klima e tij e mahnitshme per turizem, per banim te perhershem ne territor, ashtu edhe per faktin se ketu rriten te gjitha perimet dhe frutat e tokes.
Me kujtohet si tani fraza e kriptuar (dhe e papelqyer prej meje ne ate kohe) e Ramiz Alise, shume kohe me pare, atehere kur qyteteraret e Tiranes u futen njerzit neper ambasadat e huaja ne vitin e larget 1990-te: “Kete trazire po e organizojne amabsadat e huaja, te cilat duan ta shvleftesojne dhe ta gllaberojne kete vend”-tha udheheqesi i zgjuar e dinak komunist. E kam kritikuar Ramiz Aline ndoshta si askush tjeter, madje edhe diten kur vdiq, por tani pas kaq kohesh, ne 22 vjet distance, i jap krejtesisht te drejte. Qarqe te huaja, rreth 8 apo 9 shtete te forta, shtete te medhenj, por edhe me shume, luajne poker spiunesh anembane Shqiperise, luajne luften e ftohet ne kete vend, me agjentet e tyre perkates shqipfoles, te cilet pasi i nenshtrojne dhe i poshterojne, i promovojne gjithkund ne poltike, ne media, ne ekonomi… duke na i hipur mbi qafe, per te na poshteruar dhe rrenuar edhe ne nepermjet tyre, duke pritur sakaq vdekjen e ngadalte te Shqiperise dhe te Shqiptarise, per ta gllaberuar kete vend njehere e mire territorialisht, ekonomikisht, kulturalisht, historikisht.
Surratet e shemtuar dhe veprimet e ambasadoreve te huaj ne terren, me retoriken e tyre dhe punet e shtrembta qe vene ne zbatim, tregon qarte se une po flas drejt…dhe se Ramiz Alia dinte shume shume gjera mbi qellimet perverse e satanike te te huajve rreth nesh. Normal, ata s`mund ta pranonin qe nje vend i vogel “barinjsh” te ecte me ato ritme zhvillimi ekonomik, infrastrukturor dhe kulturor, e t`i tregonte me dinjitet botes globaliste, çifutve te Amerikes, se kapitalzmi ishte rruga e gabuar, ndonese komunizmi ishte gati i pamundur per t`u realizuar dhe kishte marre dukshem nje thyerje drejt gremines. Kane me se 22 vjet, dhe çdo vit e me teper po e zbrazin kete vend nga njerzit e mençur dhe nga ata qe e duan vertet Shqiperine. Njekohesisht me zbrazjen nga burimet e mira njerezore, e mbipopulluan tinëzisht me kafshe parahistorike, duke i promovuar dhe mbeshtetur ne arenen politike, duke u dhen pushtete gjithfaresh, imunitet, para cash, me qellim arrtijen e synimit te tyre final, rrenimin dhe pastaj gllaberimin e Shqiperise.
Marrveshja mes padroneve te huaj dhe sherbetoreve shqipfoles eshte urdherore njevektoreshe. Padronet urdherojne, sherbetoret zbatojne kokeulur heshturazi. Motoja e punes eshte: “Rrenojeni kete vend qe nuk ju do, sepse ju jeni surrati i tij me i piset, dhe ne do e shtyjme gradualisht ne gremine, fale punes tuaj te piset. Sigurisht, nga ky coptim, nga ky rrenim i Shqiperise, nga hedhja e saj ne gremine, ju do merrni copen tuaj, si sherbetore te ndyre, qe interesohen vetem per nje kothere”. Ne fakt kete po bejne para syve tane keta, prej 22 vjetesh, shqipfolesit qe po drejtojne potikisht, ekonomikisht dhe mediatikisht Shqiperine.
Tek faqja: albanopoli.wordpress.com, pjesa “Vitet e Tmerrshme te Vegjelise”, kam shprehur me detaje se kush dhe pse eshte vene ne krye te puneve te ketij vendi, per fatin tone te keq.
Keta maskarenj qe shfaqen ne videon e mesiperme, jane veglat e skaduara te perdorura gjithe keto vjet prej diplomacise se huaj, per te shkaterruar Shqiperine, dhe per te shqyer ndonje cope per vete, gje qe e kane bere sistematikisht me zell ne 22 vjetet e fundit.

Sipas ketij plani djallezor te qarqeve te huaja, shqiptaret sot duhet te konvertohen ne “gay”, “ne aleat me turqit” (pikerisht ne 100 vjetorin e Pavarsise) paçka se nen mizorine e tyre kemi vuajtur plot 600 vjet roberi ç`njerezore; shqiptaret duhet te behen gjithashtu globalista (jo patriote)… dhe te gjitha keto nen pretekstin se  “keshtu e do koha moderne”, vetem e vetem per te realizuar shkaterrimin dhe gllaberimin e Shqiperise.

Ka ardhur koha per revolucjon real, te vertete. Kafsheve plumbin! Njerezve dinjitetin!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s