SODOMA dhe GOMORRA, modeli i dilpomacise amerikane

SODOMA dhe GOMORRA, modeli i dilpomacise amerikane !

Para disa ditesh, ambasadori amerikan, ligjeroi si “bilbil” ne mes te Tiranes, para publikut dhe para te gjitha mediave, ne favor te organizates LGBT, duke na kujtuar se ky ishte qendrimi absolut dhe i “shendetshem” i vete presidentit Obama, i cili na i shifka me sy te mire dhe “me zemer ne dore” martesat ndermjet se njejtes gjini. Pra, presidenti “i krishtere”, “pastori protestant” Barak Obama, me gjithe enturazhin e tij, na tregon pa kurrfare kompleksi se e paska fort per zemer modelin shoqeror te SODOMES dhe GOMORRES. Po po, kete ofron Amerika e sotme, Barak Obama, Hillary Clinton, Ettore Seqiu etj, etj… Jo se ne Europe jane engjej poltikanet, dhe madje mund te kujtojme, se kane lindur pikerisht ne Europen mesjetare, keto qe tani i njohim si levizje pro-gay. Gjithashtu vlen te kujtohet se ne disa vende te Europes, nese nuk je gay, je “komplet demode”, mentalitet ky i kthyer ne “kulture mondane”sot , i cili eksportohet me krenari te tepruar deri ne San Fracisko-USA. Para, fonde, inkurajime, qe shkojne vetem ne nje drejtim: Shkaterrimin e modelit njerezor, e modelit natyral te te jetuarit, e modelit origjinal te krijuar nga Zoti.

Me kete skenar dhe keto (mos)rreagime qesharake te shoqerise shqiptare, dalin ne pah disa debate te mprehta. Shume te mprehta. Njeri nga keto debate, eshte  ai qe me shokoi totalisht, fakti se kunder ketyre spekullimeve dhe helmeve te leshuara ne publik pa dogane, ne dem te shoqerise shqptare, rreagoi vetem Levizja Legalitetit dhe Komuniteti Musliman Shqiptar. Mbeta! I bera pyetjen vetes: Po kta te tjeret, le të themi “tanët”, përse nuk rreagojnë?! Në kete vend te quajtur Shqiperi, vetem tek keta hallvaxhinj paska mbetur morali njerezor dhe ai i familjes natyrale siç pershkruhen ne urdherimet e Zotit?! Ku jane te tjeret: Ipeshkevinj katolike e ortodokse, prifterinj e murgesha, intelektuale, gazetare, besimtare apo njerez te thjeshte qe besojne te feja e krishtere, nuk besokan keta ne familjen burre-grua?! Qenkan te gjithe “gay”?! Apo ungjilloret, agnostiket, atesitet, qenkan te gjithe gay-lezbo ?! Jo thashe me vete ?! Por reflektova aty per aty, dhe mendova: Po perse nuk flasin atëher? Perse nuk reagojne? Mos ndoshta jane thjesht mercenare te pushtetit dhe kolltuqeve te pista e te shqyera ku jane ulur?! Po a mund te behet “gay”, homoseksual, nje individ qe ka mentalitet dhe sjellje prej mercenari?! A e shet trupin dhe turpin e tij nje mercenar ?! Sigurisht qe po! Dhe raste ka plot, ne politikë e gjetiu. Pra qenkan “gay”, ose homoseksuale, edhe pse nuk e kane ne gen… dhe ne te njejten kohe, jane te ndergjegjshem qe e kane gabim e u vjen turp ta thone. Kjo eshte deshmia e fajit te tyre, e turpit te tyre.

Ku jemi pra?! Ku e kemi gojen ?! Perse nuk flasim?! Apo gojen e perdorim vetem per turpet tona, per aktet tona oshene, ose per te share per motive te ulta, banale, kedo qe na duket i kundert me ne, ose me i dobet se ne?

Un nuk pres leksjone morali nga nje grup hallvaxhinjsh, qofshin keta tipa me pushtet ministerial, politik apo fetar shkel e shko! Sepse natyra e njeriut nuk eshte as gay, as homoseksuale, as otomane, as thjesht islamike. Natyra e njeriut eshte njerezore, natyrale, per marrdhenjet burre me grua, ne funksjon te krijimit te jetes, jo te hyrje-daljeve muskulare.

Perse nuk rreagojme ne pra, ne te tjeret?! Apo thjesht jemi te kapur, sic thone ne veri: “na i kan zon kryet me der” ata qe na drejtojne. I bie pra, qe qenkemi te udhehequr politikisht e fetarisht nga mercenare qe pranojne çdo pisllek, vetem e vetem per te mbajtur ofiqe dhe pushtet. “Te gjithe gay… dhe muslimane !”- ky ishte mesazhi qe morra nga dhuna e deklaratave diplomatike e politike kete muaj ne Tirane… por po ashtu edhe nga heshtja e udheheqesve te fese se krishtere sidhe ajo e udheheqesve politike. A eshte kjo nje çeshtje e forte morale?! Po. A merren kleriket, e sidomos kleriket e larte me çeshtje morali ?! Po, teorikisht. Por praktikisht po shohim se jo, po shohim se si mbyllin gojen, veshet e syte, perpara disa çeshtjeve te keshtuquajtura “kardinale”. Dhe na vjen te mendojme (sigurisht me te drejte) se keta jane te kapur nga  politikat e momentit dhe e kane leshuar kete vend drejt humneres, perkundrejt pushteteve, parave, ndereve personale etj.

Dhe ata te gjithe, homoseksualet qe promovon diplomacia nderkombetare: fshatare, mercenare e qenie te devijuara seksualisht, kane nje “j`acuse” te madhe. Ata thone publikisht: “Perse ky Zoti juaj me krijoi mua keshtu?! perse me beri qenie perverse?Pra fajin e ka Zoti… dhe une kontribuoj nate e dite per ta prishur modelin e ketij Zotit tend, modelin e kundert me mua, ate qe ai e ka krijuar per te me treguar se sa i poshter jam dhe sa i poshteruar duhet te jem”. Po po, une i kam degjuar keto arsyetime dhe jam skandalizuar… por jam frenuar, sepse isha ne nje hap nga ndonje mekat kapital, qe mund te perfundonte me burg.

Djallezore! Po po, kjo eshte vetem djallezore !

Shoh anekend “njerez” me vese, mercenare te çdo feje, te çdo ideje, te çdo partie qe jep buke, qe jep para, qe jep sasi matejale, te cilet behen pre e objektivave dashakeqe te diplomacise se huaj ne kete vend. Keta diplomate, po kerkojne te krijojne “Sodomen dhe Gomorren”, me denatyrimin e shoqerise, me krijimin artificjalisht te tendecave gay-lezbo-biseks-transgjenik. Tek Libri i Ezekielit profet tregohet qarte se si do trajtohet mekati i njerezve mbi toke, “zjarr dhe hekur do te zbresin prej qiellit”. Por presidentit Obama dhe “zonjes” Klinton nuk u intereson morali dhe profecia e Librave te Shenjte. Atyre dhe ambasadoreve te tyre te besuar anekend botes, u intereson propaganda pro martesave gay, apo lezbo, ne favor te mbledhjes se votave dhe mbajtjes se pushtetit, sepse ushtria e madhe e njerezve te devijuar, ka pushtuar boten e mediave dhe te informacjonit, prej se ciles kalon edhe pushteti. Asgje pertej dritares se interesave te ngushta personale te nje lobingu te ngushte ne Washington DC, dritare nga e cila dalin parate e financimit te kesaj gjoja mode apo tendence “moderne” te brezave te rinj.

…………….. ne vazhdim:

REVOLUCJONI ME RETRO MARSH!
Revolucjoni fshataro-mercenar vazhdon. Eshte duke prodhuar sasi kozmike fekalesh dhe eshte duke shkuar gjithnje me mbrapa, sepse eshte natyrale qe asgjeja, mbrapshtesia, ligesia dhe injoranca fshatare, e bashkuar me njesine mercenare, e bashkuar edhe me dekadencen, te prodhoje vetem nje dinamike vektoriale, pra ecje, levizje me drejtim te kundert, te mbrapshte, indietro, ose kokeposhte. Historia flet qarte per ate çka mund te prodhojne turmat fshatare-mercenare, plus dekadenca. Parashikimet jane ber me kohe dhe madje me shpesh se norma e lejuar per mosbezdisje publike. Rezultatet duken haptas, me sy te lire. Pra, revolucjoni vazhdon. Revolucjoni me retro marsh, me marsh indietro. Ne krye te puneve anekend globit jane felliqesirat, katunaret, dyqelizoret, ata qe duan te martohen brenda gjinise, mercenaret e cdo feje, te çdo ideologjije apo partie qe jep buke.
Revolucjoni vazhdon…Por termetet apo tsunamet e nderpresin gjithmone ate! … dhe çdo gje mbaron…! Buumm ! Presidenti i Amerikes ne kete rast nuk ka ku te fshihet, sepse qielli dhe toka nuk pyesin per presidente, as per Sekretare Shteti, as ambasadoret amerikane anekend botes, as per kryeministrat fshatare qe ne fakt jane disa kukulla te felliqura e qesharake. Revolucjoni i tyre i shemtuar, homseksual, fshatar, spekullativ, satanik, me marsh indietro ecen mbrapsht… edhe kokeposhte… deri ne nje te tronditur te madhe te qiellit e te tokes.
Dhe pas kesaj, plehrat perfundojne ne balte, duke pasuruar balten me kalbjen e tyre. Fshataret aty afer tyre, duke punuar balten… Te tjeret (?!)… Te tjeret i di Gjykatesi i Madh, qe i njeh dhe i mbron gjithmon te vetet !
p.s.
Katunar e mercenar hajn me i kazon, flejn me i kapanon… dhe i pret i njejti versjon…pasurimi me humus i baltrave, ku do dergjen dhe do kalben dalngadale…!

Posht koalicjoni i fshatarve, mercenarve dhe i dekadenteve…!

7 mendime mbi “SODOMA dhe GOMORRA, modeli i dilpomacise amerikane

  1. Just wish to say your article is as surprising. The clearness in your post is just great and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the rewarding work.

  2. You are so awesome! I do not believe I’ve truly read something like that before. So good to find another person with some original thoughts on this issue. Seriously.. thank you for starting this up. This site is something that’s needed on the internet, someone with some originality!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s