REVOLUCJONI ME RETRO MARSH

REVOLUCJONI ME RETRO MARSH!

Revolucjoni fshataro-mercenar vazhdon. Eshte duke prodhuar sasi kozmike fekalesh dhe eshte duke shkuar gjithnje e me mbrapa, sepse eshte natyrale qe asgjeja, mbrapshtesia, ligesia dhe injoranca fshatare, e bashkuar me njesine mercenare, e bashkuar edhe me dekadencen, te prodhoje vetem nje dinamike vektoriale, pra ecje, levizje me drejtim te kundert, te mbrapshte, indietro, ose kokeposhte. Historia flet qarte per ate çka mund te prodhojne turmat fshatare-mercenare, plus dekadenca. Parashikimet jane ber me kohe dhe madje me shpesh se norma e lejuar per mosbezdisje publike. Rezultatet duken haptas, me sy te lire. Pra, revolucjoni vazhdon. Revolucjoni me retro marsh, me marsh indietro. Ne krye te puneve anekend globit jane felliqesirat, katunaret, dyqelizoret, ata qe duan te martohen brenda gjinise, mercenaret e cdo feje, te çdo ideologjije apo partie qe jep buke.
Jane koherat e Vegjelise, e cila shperfytyrohet ne disa forma, gjithmone e me te shemtuara.
Revolucjoni i tyre me retro marsh vazhdon… Por termetet apo tsunamet e nderpresin gjithmone ate! … dhe çdo gje mbaron…! Buumm ! Presidenti i Amerikes ne kete rast nuk ka ku te fshihet, sepse qielli dhe toka nuk pyesin per presidenta, as per Sekretare Shteti, as per ambasadoret amerikane anekend botes, as per kryeministrat fshatare qe ne fakt jane disa kukulla te felliqura e qesharake. Revolucjoni i tyre i shemtuar, homoseksual, fshatar, spekullativ, satanik, me marsh indietro ecen mbrapsht… edhe madje kokeposhte… deri ne nje te tronditur te madhe te qiellit e te tokes.
Dhe pas kesaj, plehrat perfundojne ne balte, duke pasuruar balten me kalbjen e tyre. Fshataret aty afer tyre, duke punuar balten… Te tjeret (?!)… Te tjeret i di Gjykatesi i Madh, qe i njeh dhe i mbron gjithmon te vetet !
p.s.
Katunar e mercenar hajn me i kazon, flejn me i kapanon… dhe i pret i njejti versjon…pasurimi me humus i baltrave nepermjet dekompozimit te tyre , ku do dergjen dhe do kalben dalngadale…!
Posht koalicjoni i fshatarve, mercenarve dhe i dekadenteve… sidhe era e qelbur qe ata leshojne kur kalbezohen… ja si tani per shembull !

3 mendime mbi “REVOLUCJONI ME RETRO MARSH

  1. I truly love your website.. Very nice colors & theme. Did you make this web site yourself? Please reply back as I’m attempting to create my own site and would like to learn where you got this from or what the theme is named. Appreciate it!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s