“E DASHURA IME”

“E DASHURA IME”:

LUISE VERONICA CICCONE (MADONA)

54 vjeç, Artistja me e mir ne bote, te pakten 30 vjetet e fundit, ne mos me shume. Absolute, energjike, kreative, origjinale, sensuale, erotike, e bukur, e hijshme, provokuese, kengetare, balerine, koreografe, mahnitese. Perfaqsuesja me dinjitoze e qytetrimit dhe e kultures perendimore, latine dhe amerikane. Nje YLL. Ka qene per gjithe keto vite e dashura ime, e dashura e endrrave te mia, qe kur isha 15 vjeç, qe ne 1985. Ajo eshte me e mira. Nuk dua tjeter! A thua te jete edhe kjo nje forme dritheruese Dashurie ?!

I LOVE HER… !

…dhe miqte e saj te mrekullueshem Gipsy “Gogol Bordello”…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s