TE DREJTAT E SHTREMBERUARA TE NJERIUT -SODOMA E GOMORRA-

TE DREJTAT E SHTREMBERUARA TE NJERIUT

-SODOMA E GOMORRA-

Kjo ishte prap e tepert! Pas gjithe asaj zhurme dhe gjithe asaj proteste nga te gjithe zerat qytetare dhe te opinionit publik, duket sikur me kokerfortesi dhe arrogance imperialiste, nje grup parellinjsh dhe diplomatesh USA, kerkojne te imponohen perseri mediaktikisht, me modelin e tyre gay ! Ne krye te tavolines Amb USA ARVIZU (gay i padeklaruar?!). Ne krah te tij kryetari i imponuar i Bashkise se Tiranes, Lulzim BASHA (gay i padeklaruar ?!). Ne krahun tjeter Igli Totozani, Av. i sapozgjedhur “i popullit” (gay i padeklaruar ?!). Direkt nga Washingtoni, e pershendeti konferencen gay-lezbo-transgjenik, nepermjet video-konferences edhe vet  Sekretarja e Shtetit Amerikan Hillary Clinton. Ajo personalisht, ka emeruar si atashe per kulturen, ne amb, USA ne Tirane, nje lezbike te martuar me nje lezbike tjeter, e cila ka nje djale te konceptuar me epruvete. Nuk me duket normale me shpenzu para, kohe, energji dhe vemendje televizive, per nje teme qe kerkujt nuk i intereson, perveçse atyre qe duan ta promovojne si stil jetese, ne kundershtim te plote me menyren natyrale te te jetuarit, te konceptimit te jetes e te mbarvajtjes familjare. Po dje, kishte nje manifestim shume domethenes para Parlamentit, nga ish te burgosurit politike, qe kerkush nuk i perkrah, financon apo ndihmon, me gjithe peshen dhe rendesine socjale e politike qe ka kauza e tyre ne shoqerine shqiptare. Po dje, para Kryeministrise protestonin te verbrit, me njemije e nje halle e probleme, te cilet shteti yne kukull nuk i perkrah aspak e as nuk i llogarit kur planifikohet buxheti; po ashtu amb. Amerikane, e po ashtu State Departement.

Ata thone dhe propagandojne “Barazine per te gjithe”, por ne fakt ata jane te njeanshem. Me gjithe fuqine e propagandes dhe te parave, te logjistikes dhe manipulimit, kane vene ne krye te makinerise shkaterruese nje plak shemtaraq, qe ishte i shemtuar dhe intrigant qe kur ishte i ri, nje fare George Soros, i cili edhe kur te shporret me turp nga kjo bote, do kujtohet gjithmone si maskara dhe pilot i antivlerave.

Dje kuptova qarte, duke reflektuar thelle, se eshte pikerisht ambasada USA… dhe me sakte State Departement, qe promovon tendencen dhe kulturen e shkaterrimit te individit e te familjes ne shoqerite e vendeve jashte Amerikes, per te garantuar keshtu sa me lehte e sa me mire, supremacine dhe sundimin USA ne mbare globin. Qyteterimin europjan dhe ate mbare boteror, e sulmuan fillimisht vendet orjentale, kinezet ( me teorine e famshme te Mao Tse Tung, me teorine e helmimit nepermjet drogave te forta), aziatiket e larget, Irani, Afganistani, Pakistani, Jemeni dhe arabet, me oferten e drogave te forta (heroine, opium, hashash), duke i ofruar rinise europjane e me gjere, modelin e shthurur te droges dhe te pseudo lirise seksuale. Keshtu individi i joshur nga nje ekstaze e momentit, nga nje sens ekzibicjonizmi dhe anti-proibicjonizmi, i futi vetes gozhden e helmit te droges e te pornografise dhe tani gjendet ne humneren e pakthyeshme. Me pas, rreth viteve 70-80-te, kesaj teorise se shkaterrimit nepermjet droges iu bashkangjit Amerika, duke financuar e promovuar pornografine dhe homoseksualizmin si menyre lirie, si menyre “moderne e bashkekohore” jetese, nen pretekstin e mbrojtjes se te “drejtave te njeriut”. Kujt po i shkeleshin te drejtat e njeriut nderkohe?! Kujt i binte ndermend se cfare ben nje homoseksual brenda mureve te shtepise ?! Sigurisht qe ka patur dhe do kete reagime nese nje individ pervers homoseksual del ne rruge dhe na demostron felligeshtine dhe menyren e tij te piset te te jetuarit..

A eshte perversjoni i orgjise, i raporteve seksuale jashte natyre, nje e drejte?! Apo mos eshte ky nje pretekst i mbrojtur me ligj dhe me para e propagande, per te shkaterruar ne menyre satanike individin, familjen, shoqerine, kombet?! Perfundimisht, kjo fushate qe po zgjat prej gati 80 vjetesh, sidomos ne vendet te ashtequajtura perendimore, ku Amerika eshte forca dominuese me politikat dhe pushtetin e saj monetar, po shkaterron dhunshem konstitucjonin etiko-moral e psiko-fizik te individit europjan e me gjere. Ky sulm vjen nga Kina, Azia, Irani, Afganistani, Jemeni, Pakistani dhe Amerika, te cilet synojne hegjemonine dhe supremacine e tyre mbi mbare planetin. Keto nuk jane te drejta te njeriut, por te drejta te shtremberuara te njeriut. Me slloganin te “Drejtat e Njeriut” po mbeshtetet dhe po financohet antinjerezorja, dekadenca, perversjoni, vesi, mekati. Fakti qe neper qeverite qendrore dhe ato vendore, anekend globit, sidomos ne vendet e dobta, poshterohen, sulmohen dhe eklipsohen virtytet dhe njerzit qe i mbartin ato, nderkohe promovohen gjithmone e me shpesh pederaste, homoseksuale dhe lezbike, me te vetmen merite sepse jane mbartes te ketij vesi, dhe asgje me shume se kaq, sikurse ndoshta po te ishin te shquar per merita e talente te tjera, tregon qarte se ku synon te arrije plani apo strategjia USA me poltitikat e saj “SODOMA e GOMORRA”.

Jemi tashme duke luajtur me karta te hapura. Ata, te gjithe po mundohen te shkaterrojne gjithçka, ne emer te bote dhe te nje pushteti momental, tokesor, sot per sot. Ne te tjeret po bejme rezistence ne emer te Krijimit, ne emer te humanizmit dhe modelit Hyjnor te te jetuarit. Zoti permbi ne i sheh te gjitha dhe do na gjykoje sipas kritereve te tij… dhe jo sipas te Drejtave te Shtremberuara te Njeriut.

Miqte e Sorosit ne Shqiperi, ata qe i garantojne atij para (nga parate e shqiptarve), degjenerim dhe rrenim :

ERJON VELIAJ

Profeti VELIAJ dhe Sekti GAY99

kamarjeri i çdo pushteti, Erjon Veliaj

 
Kjo eshte nje video qe shpjegon qarte lojen e Veliajt qe here shfaqet si besimtar e here si gay si e si te perfitoj mbeshtetjen nderkombetare financiare.
Ky eshte prostitucion modern ne fundraising nje shpikje e re sorosiane ku nuk ka rendesi se cfare orientimi seksual ke e rendesishme eshte si te fitosh duke perdorur çdo mjet, edhe preferencat seksuale te donatoreve.
https://www.youtube.com/watch?v=68wR3RZgT5Q
LULZIM BASHA, si nje “lule” per te gjithe…

KRISTI PINDERI

e te tjer e te tjer me rradhe, ne qeveri, ne parlament, neper media, Tv…

plot plot me jashteqitje …!!! 😦

Jane si nje jashteqitje ne mes te bulevardit ! 😦

Një mendim mbi “TE DREJTAT E SHTREMBERUARA TE NJERIUT -SODOMA E GOMORRA-

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s