Galeri

GLOBALIZMI=KRIZE TOTALE: EKONOMIKE e SHOQERORE

Globalizmi=Perqendrim Pushteti ne 3 duar=Rrenim Ekononik Mbareboteror=Shkaterrim i Rendit Shoqeror.

Ky koncept pervers, Globalizmi, ne kundershtim me vet Gjenezen dhe origjinen e popujve, te kulturave dhe te gjuheve, erdhi dalngadale, pa u kuptuar. Vende dhe shoqeri me te pasura, e perkrahen Globalizmin, duke ferkuar duart, ne kurriz te vendeve me te varfra e me te dobta ekonomikisht. Por sot, po ato vende qe nisen stafeten Globaliste, me entuzjazem dhe cinizem, sot paguajne paturpesine dhe pafytyrsine tyre, dritshkurtesine e tyre. Perpara Globalizmit, te gjithe jane te pambrojtur, perjashto ata qe kane butonin e bombes atomike (???!!!) dhe ata qe kane depozitat boterore ne flori e metale te çmuara. Por edhe ata, ne afatgjate jane te kercenuar nga zemerimi i te tjereve, te cilet ndjehen te prekur, te manipuluar e te mashtruar.
Ne fakt, ajo e ashtequajtura krize ekonomike ne mbare boten, eshte vetem fillimi i rrenimit, si pasoje e nje krize e thelle morale, e cila morri formen e saj me te qarte e me te plote, me zbatimin e modelit Globalist. Ky eshte fillimi i fundit, ku te gjithev do t`iu duket fytyra talenti dhe ligesia. Askush nuk do mund te fshihet me pas buzeqeshjeve dhe premtimeve false. Ne kete humnere mashtruese, kane rene edhe Greqia, Spanja, Portugalia, Irlanda, Italia… pritet Franca etj, etj. Amerika po se po, prandaj po behet gati te filloje nje lufte te re, sepse per ata lufta=rritje ekononike. Njeriu i mbrapshte dhe pervers, kujton se duke mashtruar te tjeret, zgjat mirqenen personale, por ne fakt genjen veten me nje perralle qe askush nuk e beson me.

Globalizmi=Perqendrim Pushteti ne 3 duar=Rrenim Ekononik Mbareboteror=Shkaterrim i Rendit Shoqeror.

Foto: KUR ENDRRA BEHET REALITET!<br /><br /><br />
Tirane 2012.<br /><br /><br />
"Enderroj shpesh here qe nje dite te ngrihemi te gjithe dhe te rrethojme ate MUT parlamenti! Te rrethojme seline e PD, PS, PSD, PBDNJ, LSI, BGT, ALFA-BANK, RAIFAISEN-BANK, KLAN-TV, Top-Channel, News 24, ABC....Dhe ne duar turra zjarri te ndezura, me zemra te forta dhe kembe te celikta...!!!"<br /><br /><br />
ps: e di qe kjo eshte enderr....por sdo qe keq...:p<br /><br /><br />
////////////////////////////////////////////////////////////////////

Një mendim mbi “GLOBALIZMI=KRIZE TOTALE: EKONOMIKE e SHOQERORE

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s