FUCK GLOBALISM!

FUCK GLOBALISM!
FUCK ANTI-HUMAN & SIONIST GLOBALISM !

RRACA E KEQE E KAINIT, NE TIRANE !!!

Jemi shum te ndergjegjshem qe kombi amerikan ka nevoje per ta rritur cilesine e tij (te diskutueshme) nepermjet rraces shqiptare (rasti fundit, kapiteni i volejbollit amerikan ne Lojrat Olimpike, nje djal nga Korça), por në të njejten kohe duhet te fitojme koshience e te meditojmë mbi faktin se Diplomacia Amerikane (nen dikatin e frymes nihiliste-spekullative se lobit hebre) po kontribuon jashtezakonisht keq per degradimin dita-dites te fibres jetike qe mban ende gjalle shpirtin legjendar antik shqiptar. C`eshte kjo fryme mbrapshtesie ?! Ne i mbrojme hebrenjt nga dhuna naziste, jo se jane burra te mire, por se ne mbrojme jeten ne principin e saj, kurse ata na poshterojne duke na imponuar rregjimin me te tmerrshem qe njohu historia e njerezore. Plus, tani, mbas 22 vjetesh rregjimi tranzitor, ata na ofrojne vetem spekullime, qeveri kukulla dhe pushtime virtuale me parashutista ne mes te kryeqytetit. Nje rrac e keqe, nje rrace satanike, qe kerkon ta ne poshteroje edhe sot kur jemi te varfer e te sfilitur, te izoluar e ne qendren e zilise se te gjitheve, pa perjashtim.Trashegimtaret “ballëlartë” e kokëfortë të Kainit, çifutët, rivalizojnë te kompleksuar e dashakeqas me bijt e Abelit, shqiptarët!!! Ne u ofrojm Dashuri (jo vetem atyre), kurse ata na japin helm dhe poshterim!!! Por përmbi ne te gjithe qendron Zoti, mos e harroni !!! Fuck Globalism !!!…Ah, ky djali volejbollist shqiptar nga Korça, tregon edhe njehere diçka themelore: Jo se sa e madhe eshte Amerika, por se sa vlen rraca shqiptare !!!

3 mendime mbi “FUCK GLOBALISM!

  1. I simply want to say I am beginner to blogging and site-building and definitely enjoyed your blog site. Very likely I’m likely to bookmark your blog . You amazingly have impressive article content. With thanks for sharing with us your web page.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s