SHQIPERIA PA PARA`! NJE HISTORI DASHNORESH, PROSTITUTASH DHE TUTORESH NE RRANGJE TE LARTA

SHQIPERIA PA PARA`! NJE HISTORI DASHNORESH, PROSTITUTASH DHE TUTORESH NE RRANGJE TE LARTA !
Ekonomia po mbytet. Para nuk ka me ne qarkullim. Ata qe nuk na donin vune permbi kryet tona, maskarenjte e maskarenjve, me dhune e me dredhi. Ato para publike e private qe qarkullonin sadopak tregut shqiptar, prosti-politikanet tane i kanalizuan qellimisht, me ane te tenderave te pilotuar, tek duart e idioteve qe na çudisnin se si arrinin te beheshin te pasur brenda nje jave me marifetet e tyre!!!

Po , po, keshtu ka ndodhur. Dhe jo dje, por prej mese 7 vjetesh, por sidomos keto 2 vitet e fundit, çdo lek cash ne qarkullim qe vilet prej bizneseve te vogla e te mesme, konvertohet ne euro apo ne dollare deri afer mesnates, dhe ne mengjes merr arratine, me valixhe, me torba, me thase, drejt vendeve ku kurvat e vatanit tone ua dorezojne parate tona tutoreve te tyre. Parate dalin nga aeroporti, nga portet e Durrsit a te Vlores. Dalin nga pikat kufitare te Murriqanit, te Kakavise me furositrada policie, dhe shpesh edhe me makina familjare qe nuk bien ne sy… dhe nisen e shkojne neper duar greke, serbe, qipriote, sviceriane, amerikane, hollandeze, italiane, austriake, angleze. Po, po, sepse ne politiken shqiptare ka vite, madje dekada qe nuk ka me burra ne krye te shtetit, por vetem dashnore-prostituta gangsterrësh antishqiptarë.
Nuk po jap nje alarm te rreme. Jo. Kjo eshte nje histori e vertete. Cdo nate tregu i zi shqiptar rremben parane qe qarkulloi gjate dites, e konverton ate ne valute te huaj dhe nepermjet duarve te zeza te ca paloburrave, e nxjerr jashte shtetit, ua dorzon dashnorëve-tutorë qe i kane ulur kto kurvat tona ne kolltukun e pushtetit per te vjele çdo pike gjaku shqiptar.
Po po, kjo nuk eshte thjesht nje loje politike. Kjo eshte me keq. Eshte nje histori buçesh, dashnoresh, qe dorezojne te gjitha parate tek tutori i tyre, njesoj siç i dorezon nje prostitute qe derrmohet rrugeve te Amsterdamit apo Brukselit, per te xjerre leket per tutorin e saj qe e kercenon çdo minute me vdekje dhe tortura. Padronet e politikaneve tane, ne Beograd, Athine, Washington, Rome, Londer, etj,… duke pesuar pasojat e krizes ekonomike ne vendet e tyre, kane filluar ta ngrene edhe me shume zerin tek dashnoret e tyre shqiptare qe prostituojne ne arenen politike shqiptare. Dhe buçet tremben, zverdhen, premtojne se do ta mbajne fjalen dhe çdo dite leshojne zagaret e tyre per te grabitur qytetaret e thjeshte, ata te ndershmit kokeulur, e per kete arsye tregu eshte gjithnje edhe me bosh.
Madje madje, mund te thuhet se prosti-politikanet shqiptar, jane baxhellat e te gjithve. E te gjithe atyre qe ngrene zerin dhe qe i kercenojne me jete. Realisht kjo ngjarje me karakter te ulet moral dhe penal, ndodh çdo dite. Thjesht ne nuk i dime te gjitha ato qe ndodhin pas quintave. Por heret a vone, i mesojme. A e imagjinoni dot sa turp kur dikush ne Athine, Rome, Washington, Londer, Beograd, Sofje apo Moske, ngre telefonin dhe i bertet Ilir Metes sikur ta kishte dashnoren e tij skllave, prostituten e tij te leshuar rrugve te Amsterdamit, duke i kerkuar “lek, lek, lek…se te vrava !”. Po keshtu ndodh edhe me te shemtuarin Berisha, Basha, Rama etj, etj. S`po i permend grate e poltikes, sepse ato jane pozicjonuar si travestita ne kete loje perverse buçesh-prostitua. Keshtu me rradhe, ne Kosove, ne Maqedoni etj. Prandaj keta legena shperndajne tendera tek rrugaçet e tyre nipat e mbesat e tyre, qe jane po aq prostitua sa ata, njesoj, baraz me prostituat, kusherirat e tyre, motrat e tyre, vajzat e tyre, qe ata vete nxjerrin ne rruge dhe u bejne presjon qe t`u sjellin leke. Per kete motiv keto dashnoret e gjithkujt, nxjerrin çdo mengjes ne rruge taksindare e tatimore, qe te rrembjene edhe qindarkat e fundit, tanime edhe prej atyre varfanjakeve qe shesin qofte, majdanoz dhe misra te pjekur ne rruge. Sepse ne darke duhet t`i kthejne qindarkat e shqiptarve ne euro dhe duhet t`ua dergojne tutoreve te tyre neper llogarite perkatese ne Zvicer, Londer, Qipro, Athine, Beograd, Amsterdam, Baltimora etj, etj. Kjo eshte nje histori e vjeter turpi me dashnore te pista e te shemtuara siç jane kta prosti-politikanet tane dhe me tutoret e tyre antishqiptare.
E per kete arsye askush nuk ka me para cash. Shoh ne sfond, fare afer, se do nise kacafytja tribale, perballja mes kafshesh, mes prostitutash qe zihen per brekte e tyre te palara, dhe per faktin se kush eshte me shume dashnorja e kujt… ashtu siç nuk ka ndodhur kurre me pare. Kjo eshte ekzaktesisht nje histori turpi, nje histori dashnoresh, buçesh, ku kryeministra, ministra, kryetare partishe etj, etj, dorezojne parate cdo mengjes me valixhe tek tutoret e tyre, vetem e vetem per te mbajtur me dhemb pushtetin e mbijetesës dhe vanitetin prej prostitute.
Foto: SHQIPERIA PA PARA`! NJE HISTORI DASHNORESH, PROSTITUTASH DHE TUTORESH NE RRANGJE TE LARTA !</p>
<p>Ekonomia po mbytet. Para nuk ka me ne qarkullim. Ata qe nuk na donin vune permbi kryet tona, maskarenjte e maskarenjve, me dhune e me dredhi. Ato para publike e private qe qarkullonin sadopak tregut shqiptar, prosti-politikanet tane i kanalizuan qellimisht, me ane te tenderave te pilotuar, tek duart e idioteve qe na çudisnin se si arrinin te beheshin te pasur brenda nje jave me marifetet e tyre!!!<br />
Po , po, keshtu ka ndodhur. Dhe jo dje, por prej mese 7 vjetesh, por sidomos keto 2 vitet e fundit, çdo lek cash ne qarkullim qe vilet prej bizneseve te vogla e te mesme, konvertohet ne euro apo ne dollare deri afer mesnates, dhe ne mengjes merr arratine, me valixhe, me torba, me thase, drejt vendeve ku kurvat e vatanit tone ua dorezojne parate tona tutoreve te tyre. Parate dalin nga aeroporti, nga portet e Durrsit a te Vlores. Dalin nga pikat kufitare te Murriqanit, te Kakavise me furositrada policie, dhe shpesh edhe me makina familjare qe nuk bien ne sy... dhe nisen e shkojne neper duar greke, serbe, qipriote, sviceriane, amerikane, hollandeze, italiane, austriake, angleze. Po, po, sepse ne politiken shqiptare ka vite, madje dekada qe nuk ka me burra ne krye te shtetit, por vetem dashnore-prostituta gangsterrësh antishqiptarë.<br />
Nuk po jap nje alarm te rreme. Jo. Kjo eshte nje histori e vertete. Cdo nate tregu i zi shqiptar rremben parane qe qarkulloi gjate dites, e konverton ate ne valute te huaj dhe nepermjet duarve te zeza te ca paloburrave, e nxjerr jashte shtetit, ua dorzon dashnorëve-tutorë qe i kane ulur kto kurvat tona ne kolltukun e pushtetit per te vjele çdo pike gjaku shqiptar.<br />
Po po, kjo nuk eshte thjesht nje loje politike. Kjo eshte me keq. Eshte nje histori buçesh, dashnoresh, qe dorezojne te gjitha parate tek tutori i tyre, njesoj siç i dorezon nje prostitute qe derrmohet rrugeve te Amsterdamit apo Brukselit, per te xjerre leket per tutorin e saj qe e kercenon çdo minute me vdekje dhe tortura. Padronet e politikaneve tane, ne Beograd, Athine, Washington, Rome, Londer, etj,... duke pesuar pasojat e krizes ekonomike ne vendet e tyre, kane filluar ta ngrene edhe me shume zerin tek dashnoret e tyre shqiptare qe prostituojne ne arenen politike shqiptare. Dhe buçet tremben, zverdhen, premtojne se do ta mbajne fjalen dhe çdo dite leshojne zagaret e tyre per te grabitur qytetaret e thjeshte, ata te ndershmit kokeulur, e per kete arsye tregu eshte gjithnje edhe me bosh.<br />
Madje madje, mund te thuhet se prosti-politikanet shqiptar, jane baxhellat e te gjithve. E te gjithe atyre qe ngrene zerin dhe qe i kercenojne me jete. Realisht kjo ngjarje me karakter te ulet moral dhe penal, ndodh çdo dite. Thjesht ne nuk i dime te gjitha ato qe ndodhin pas quintave. Por heret a vone, i mesojme. A e imagjinoni dot sa turp kur dikush ne Athine, Rome, Washington, Londer, Beograd, Sofje apo Moske, ngre telefonin dhe i bertet Ilir Metes sikur ta kishte dashnoren e tij skllave, prostituten e tij te leshuar rrugve te Amsterdamit, duke i kerkuar "lek, lek, lek...se te vrava !". Po keshtu ndodh edhe me te shemtuarin Berisha, Basha, Rama etj, etj. S`po i permend grate e poltikes, sepse ato jane pozicjonuar si travestita ne kete loje perverse buçesh-prostitua. Keshtu me rradhe, ne Kosove, ne Maqedoni etj. Prandaj keta legena shperndajne tendera tek rrugaçet e tyre nipat e mbesat e tyre, qe jane po aq prostitua sa ata, njesoj, baraz me prostituat, kusherirat e tyre, motrat e tyre, vajzat e tyre, qe ata vete nxjerrin ne rruge dhe u bejne presjon qe t`u sjellin leke. Per kete motiv keto dashnoret e gjithkujt, nxjerrin çdo mengjes ne rruge taksindare e tatimore, qe te rrembjene edhe qindarkat e fundit, tanime edhe prej atyre varfanjakeve qe shesin qofte, majdanoz dhe misra te pjekur ne rruge. Sepse ne darke duhet t`i kthejne qindarkat e shqiptarve ne euro dhe duhet t`ua dergojne tutoreve te tyre neper llogarite perkatese ne Zvicer, Londer, Qipro, Athine, Beograd, Amsterdam, Baltimora etj, etj. Kjo eshte nje histori e vjeter turpi me dashnore te pista e te shemtuara siç jane kta prosti-politikanet tane dhe me tutoret e tyre antishqiptare.<br />
E per kete arsye askush nuk ka me para cash. Shoh ne sfond, fare afer, se do nise kacafytja tribale, perballja mes kafshesh, mes prostitutash qe zihen per brekte e tyre te palara, dhe per faktin se kush eshte me shume dashnorja e kujt... ashtu siç nuk ka ndodhur kurre me pare. Kjo eshte ekzaktesisht nje histori turpi, nje histori dashnoresh, buçesh, ku kryeministra, ministra, kryetare partishe etj, etj, dorezojne parate cdo mengjes me valixhe tek tutoret e tyre, vetem e vetem per te mbajtur pushtetin dhe vanitetin prej prostitute me dhembe.

Një mendim mbi “SHQIPERIA PA PARA`! NJE HISTORI DASHNORESH, PROSTITUTASH DHE TUTORESH NE RRANGJE TE LARTA

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s