ZGJEDHJET e 2013: FOTO-PROGNOZA MBI REALITETIN TONE

ZGJEDHJET e 2013: FOTO-PROGNOZA MBI REALITETIN TONE !
Sali Berisha, qenje antinjerezore, i rrethuar me te tijet si vetja, pretendon te fitoje perseri zgjedhjet ne qershor te ketij viti. Ne nje takim elektoral ne Shkoder, u pane mire se kush jane ata qe ulerinin si kafshe pylli per nje fitore te mundshme ne qershor. Po ashtu sot, te mbledhur ne seline e partise anti-demokratike, anti-qyetetare, anti-njerezore, u pane surratet e atyre qe do percjellin frymen dhe direktivat e liderit te tyre ne terren, pra te zgjedhurit e degeve te anti-demokrateve. Po ta shtyjme me tej fotografine tone mbi strukturen e anti-demokratikeve me ne krye anti-njeriun Sali Berisha, shohim rreth tij ne zyrat e Tiranes, disa mostra qe emrat i kane ashtu kot formalisht, certifikatat e lindjes i kane kot, percaktimin e gjinise e kane po kot, sepse sipas studimeve shkencore e shoqerore, rezultojn te jene qenje njeqelizore, pa profil, pa karakter, pa dinjitet, s`ka rendesi me vagine apo me penis, te cilet kur tentojne te flasin dhe te shtiren si njerez, nxjerrin vetem shkume nga goja dhe marrin trajta hardhuce.


Por Berisha, si anti-njeri, si anti-vlere njerezore, eshte dinak dhe i sakte ne dinakrine e tij, i ka bere llogarite mire. Ai mbeshtetet ne masen e gjere te njeqelizoreve pa karakter e pa ndejnja turpi si ai vete, qe popullojne anekend Shqiperine. Qenje tribale si ai, te cileve rroga, pensjoni i turpshem, apo thjesht kjo Shqiperia e sotme, u duket si arritja me e madhe qe ka realizuar ndonjehere shoqeria njerezore, sepse per ata i gjithe ky pisllek qe po ndyn qytetet tona, fshatin tone, jetet tona, eshte zhvillim. Per ata qe kane jetuar me mijra vjet neper shpella e ferra, apo baltra e kallamishte, Shqiperia e Berishes eshte “per t`u pire ne kupe”. Pra Berisha ka te drejte ne mbrapshtesine e tij, sepse si ai jane 99% e atyre qe sot banojne ne Shqiperi dhe qe rastesisht flasin shqip pa ua ditur kuptimin fjaleve. Pra Berisha, me ata si vetja, e ka te konsoliduar elektoratin e tij dhe nuk ka nevoje te vjedhe vota, sepse i ka ato, madje ne shifra derrmuese (edhepse ne kafsherine e tij, ai ndjen kenaqesine e te grabiturit, te plackitjes, edhe atehere kur nuk ka nevoje, sepse ka instiktin e forte te kenaqesise se perdhosjes).
Eshte Rama ai qe nga ana e tij, ka nje raport te zhdrejte e te genjeshtert me elektoratin te cilit i drejtohet, gjoja me intelektualet. Ai, me shterpesin e tij, vetpelqimin dhe ziline femerore qe ka ndaj cdo individi me talent, te afte, pra potencjal per t`i zene vendin ne krye te partise, mundohet te krijoje fjalime retorike, boshe, ne leter, drejtuar gjoja nje elite shqiptare, te cilen e ndjen si te kundert me veten, dhe paturpesisht e injoron me afrimin ne tavolinat vendimarrese te Erjon Velise, Sajmir Tahirit, Pandi Majkos dhe disa brek palidhurve (ose brek-shqyerve) si ai vete.
Nderkohe pra qe Berisha votat e tij tribale, anti-qytetare, anti-njerezore, anti-demokratike, i ka te konsoliduara per shkak te historise sone te dhimbshme, te zhytur ne injorance dhe primitivizem, Rama, ky sharlatan qe rri kaq larg artisteve dhe atyre pak intelektualeve qe ka ky vend, nuk merr dot as votat e 1% te qytetareve qe e urrejne Berishen.
Nese ne kete vend, organizatatat e medha nderkombetare, nuk do vendosin t`ua japin pushtetin atyre 1% te individeve qe nuk jane as brenda kampit tribal te Berishes, as brenda skuadres handjob-pink te Rames, te cilet mund ta marrin per veshesh vegjeline dhe ta shtyjne ne rrugen e mundimshme por te suksesshme te qyteterimit, ky vend do prodhoje vetem bastarde, vetem korrupsjon, vetem bandite, terrorista, prostituta grabitqare, vrasje dhe destabilitet per gjithe ballkanin dhe per Europen.
Kjo eshte e verteta, nga e cila askush prej nesh nuk duhet te kete frike (paçka se ne impakt te pare mund te duket sikur i shkon per shtat Berishes). Ne fakt, e Verteta, eshte armikja me madhe e atyre qe fshehin dhe e sulmojne ate, pra kundershtare e forte e bijve te qoftelargut…!
“E VERTETA DO TE NA CLIROJE!”

1%-shi i qytetruar i banoreve te ketij vendi, duhet t`i sundoje medoemos kafshet agresive qe po krijojne nje pyll te dendur, shume te dendur, me te erret se ai i Dantit, mu ne mes te Ballkanit, mu ne mes te Europes. Kjo vlen edhe per Kosoven dhe pjesen shqiptare ne Maqedoni.

Demokracia, ky term kaq i bukur e kuptimplote, nuk vlen aspak per turma tribale dhe anti-njerezore. Per keta duhet dhe vlen vetem diktatura e njerezve te mençur, qe ndoshta dikur, diku, do t`u lypet nevoja edhe te vrasin… kafshet Demokracia gjen vend dhe shtrat aplikimi vetem neper popuj qe din te krijojne, te respektojne e te mbrojne institucjone, jo per anti-njerez…!

Nuk ka kuptim termi “demokraci” per kafshe qe detyren publike e kuptojne si mjet per te keqtrajtuar, grabitur, dhunuar e shperfytyruar njeriun…! Per kete qellim, alarmi SOS ka filluar me kohe, dhe zgjidhja duhet te vije pashmangshmerisht me forma drastike.

NJERIU eshte krijuar per ta sunduar kafshen dhe jo e kunderta …!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s