Genjeshtra e “3 Ligjeve” dhe Bllokimi i vertete antieuropjan!

Genjeshtra e “3 Ligjeve” dhe Bllokimi i vertete antieuropjan!

Keta po na çojne drejt nje Sulltanati, si ne republikat islamike ish-sovjetike, Cecenia, Azerbajxhani, Turkmenistani etj, vende ku komandon vetem sullatni dhe te tjeret i bien me dor…!

Behuni gati te rrembeni sopatat, kete rradhe seriozisht…!

Morali i perlyer dhe aleanca mes tyre e gangsterreve te politikes, per arsye te interesave te ngushta ekonomike, ka mbajtur dhe mban ende peng zhvillimin europjan te shqiptareve.
Realisht kjo eshte plaga e mekatit te klases politike dhe nomenklatures se vjeter e te re shqiptare, interesat private te ndertuara ne menyre abuzive, jo ligjore, mbi kurriz te pronarve te vertete dhe pronave publike.

-me falni per perdorimin e kesaj fotoje ku mungojne ende shume mostra te tjere-

Foto: Kuqezinjte ne qytetin studenti

(Te me falni per foto-montazhin e perdorur prej meje, ne te cilin mungon surrati i super-fajtorit dhe super-rrugaçit, Zalloshit. Nuk gjeta foto tjeter ilustruese per ato qe kam shkruar dhe perdora kete foto-montazh te Aleances “Zi e me Zi”…! Me kete foto-montazh, vertetohen lidhjet e nendheshme te spurdhjakut Spahiu, me pronarin e tij Zalloshin. Spahiu eshte shashka e fundit e krahut turko-fil te Zalloshit, per ditet e veshtira qe do vijne mbas renjes se tij hipotetike nga pushteti. E ka nxjerre kte palaçon ne menyre qe t`i thote ky ato qe themi ne te tjeret, per te pilotuar rrymen anti-berishiane, sic beri Ramiz Alia 23 vjet me pare me vet Zalloshin. Turp!!!

Kerkoj ndjese per publikimin e kesaj foto, e cila siç shihet fsheh surratin e shemtuar te Zalloshit nga bashkfajesia me kta mostrat e tjere… por rendsi ka ideja dhe shpjegimi qe bera me lart.)

Keta jane te gjithe hajdute, grabitqare, te pasuruar me aktivitete te jashteligjshme, duke filluar qe nga grabitja e prones private e publike, trafiqet, fallsifikimet, korrupsjoni, abuzimet me detyren nepermjet licensave arbitrare te paligjshme.
Ketu rreh fort edhe çeshtja fiktive e debatit poltik te dites, “3 ligjet, bllokimi, pra mos- aprovimi i tyre”…Por ne te vertete, kjo loje behet hapur, kinse e ashper dhe me kosto te larta, por ne te vertet te gjitha palet jane te ndergjegjshme qe historia e “3 ligjeve dhe e bllokimit”, eshte nje alibi per t`iu shmangur Europes, Asocim-Stabilizimit, sespe me hyrjen e Shqiperise ne Klubin e Shteteve dhe popujve qe kane Ligje serioze, te rrepta, edhe Kosova Lindore Lugina Shqiptareerise i takon te zbatoje ato Ligje, ku te humbur do dilnin te gjithe aktoret e sotem politike dhe ekonomike, me pasuri te vena padrejtesisht. Ata e dine shume mire, se me e pakta qe mund t`u ndodhe me Asocim-Stabilizimin, eshte t`u konfiskohet prona dhe te dalin neper gjyqe e te diskretitohen perpara opinionit publik.
Per kete motiv, te gjithe te bashkuar heshturazi, parti te majta e te djathta, qe nga me i rendesishmi dner deputete e deri tek kamarieri/ja e rradhes e politikanit me te fundit, duan te shmangin me cdo kusht krijimin edhe ne Shqiperi te nje rendi ligjor europjan, ku te humburit e medhenj do ishin ata vete, sa hap e mbyll syte.
“3 Ligjet !!! Bllokimi i Statusit…!!!”… Pallavra hyzmeqaresh, pseudo-komunistesh shqiptare, duke filluar qe nga Zalloshi, Zhelestina, PEdi Rama e Beni “ecen me doren e Kiços”…! Qyrravece, sharlatane, mashtrusa ordinere, bubrrusa…krimba te vegjel qe jetojne vetem per te mbushur barkun me buke..!
Keta shahen e vriten me rob shipje, deri tek kalamajt e tyre, por duart e pista dhe fijet e vjetra e te reja te interesave te ngushta ekonomike nuk i perflasin, sepse atehere do vinte vdekja e tyre e sigurte, ne mase, do perpinin njeri-tjetrin te gjithe sebashku.

2 mendime mbi “Genjeshtra e “3 Ligjeve” dhe Bllokimi i vertete antieuropjan!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s