Figurë

TE GJEJME KUSH E MANIPULOI 21 JANARIN !!!

Të mos harrojm 21 janarin !

video e pabulikuar qe deshmon gjithçka:

Cili ishte rroli frenues dhe aq negativ i Pedi Rames dhe i Amb. amerikan ne dem te protestuesve te 21 janarit, qe ishte thjesht projekti per t`i shkulur njehere e mire agjenturat serbe nga pushteti i Tiranes dhe i gjithe Shqiptarise?!
Ne 21 janar, populli i Tiranes dhe i mbare Shqiperise, kishte dale ne bulevard per t`ia keputur koken agjentit serb, grek, turk etj me rradhe, Sali Berishes. Por nje dore e zeze e ndali protesten dhe objektivin e saj, objektiv qe kishte per qellim marrjen e pushtetit  nga agjentet antishqiptare, per t`ua dhene shqiptarve.
Prostesta, me shume se nga shteti i kalbur i Berishes dhe i Lul Bashes, ishte e minuar, e sabotuar nga brenda saj.
Pyetja qe rendon mbi kokat e te gjitheve eshte: Mir Saliu dhe Luli qe kishin detyrim te mbroheshin, sepse koka e tyre kerkohej nga protestuesit, po PEdi Rama çfar rroli kishte ne sabotimin e protestes dhe pse ? Mos ndoshta rrezimi i Saliut dhe i Lulit nga pushteti, donte te thoshte edhe fundi i Rames si zgjatim i zorres se trashe te Saliut brenda kampit opozitar.

Po amerikanet, ambasada, agjensite operative ne terren, cfare rroli kane luajtur ne sabotimin e projektit per ta terhequr zvarre Sali Berishen ne Bulevard ?!
A nuk e kane kuptuar ende amerikanet, qe nese shqiptaret nuk marrin dot pushtetin e tyre ne Tirane, e gjithe Shqiptaria do te lengoje nga miserja dhe konfliktet…?!

Kush e sabotoi protesten e madhe te 21 janarit 2011 ?! Video e meposhtme tregon se si protestuesit u vrane qellimisht, qe Rama te merrte pushtetin nga viktimat. Ziver Veizin e vret burri me flok te bardha qe i rri ngjitur, me ate qe ne qarqet e specjalizuara quhet “Cadra Bullgare”. Turbulluesit kishin ardhur te gjithe nga Greqia, me bluza sportive me kapuc dhe me shalle ne koke. Kishin 1 jave qe kishin ardhur dhe vinin verdalle neper bulevard per te studjuar mire pozicjonet prej nga do benin demet. Disa do benin vrasje, disa do hidhnin bomba, disa do leshonin shishe me zjarr dhe kaq. Por populli donte te hynte ne Kryeministri, per te qeruar maskarenjte nga uzurpimi i padrejte i posteve publike. Sipas organizatoreve diabolik kjo gje nuk duhet te ndodhte, sepse pastaj protestuesit do merrnin vete ne dore pushtetin dhe njeriu i tyre Rama, bashke me shkak-pasojen e kesaj ngjarje qe ishte Berisha, do shporreshin nga skena politike, e keshtu oushteti do vazhdonte ne duar te tjera, ne duar shqiptaresh. Per kete arsye, u sabotua hyrja ne kryeministri, pikerisht kur protestuesit hipen mbi kangjella dhe ne fakt kryeministria ra, kapitulloi. Ketu u vu ne loje skenari ogurzi, qe dihej dhe qe eshte denoncuar vazhdmisht prej meje dhe prej pak te tjereve. Ne fakt, skenari ogurzi u realizua, e verteta u fsheh nga pushtetet dhe agjenturat nderkombetare antishqiptare, FBI-ja erdhi dhe iku pa then asgje, Rama morri pushtetin, Berisha la pushtetin,vazhdon loja e marionetave. Kto veglat qe vrasin njerez, çadrat, stilolapsat, kacavidat me helm etj, ishin futur kontrabande qe tre muaj me pare nga ejerez afer partise socjaliste, por qe vezen e benin ne Greqi. Malli eshte made in Izrael, i kaluar nga greqia dhe i futur ne Shqiperi per te realizuar kete qe ndodhi. Ja perse nuk flet Rama, ja perse nuk ka asnje te arrestuar per 21 janarin, dhe ja pse i bleu fukarenjt me nga nje rroge mujore 500 mije lek te vjetra. Shifni videon origjinale dhe do kuptoni gjithçka:

Po amerikanet, ambasada, agjensite operative ne terren, cfare rroli kane luajtur ne sabotimin e projektit per ta terhequr zvarre Sali Berishen ne Bulevard ?!
A nuk e kane kuptuar ende amerikanet, qe nese shqiptaret nuk marrin dot pushtetin e tyre ne Tirane, e gjithe Shqiptaria do te lengoje nga miserja dhe konfliktet…?!

……

TRE PEDERAT !!!

Berisha (Tropoje-Tirane)

Thaçi (Skenderaj-Prishtine)

Ahmeti (Tetove-Shkup)

Kta jan agjent te serbit, jane skllever te Beogradit…e s`mund te flasin dot ashtu pa leje te padronve, jo me te rreshtohen e te pozicjonohen si trima ne mbrojtje te popullit te vet, kete rast popullit te Lugines se Presheves… perpos faktit qe duhet me honger mutin e tyne e me majt gojen myll, sepse prej Beogradit e kane edhe pushtetin. Kta kan hyp ne pushtet per sherbimet qe u kan bo serbve, jo sepse ishin burra ma te mir e ma te zot se te tjeret. Ky fakt tregon se strategjia serbe, qe prej Rankovicit e Cubrillovicit, ka funksjonu mir, qe do te thote se serbet ne politikat e tyre rajonale, sidomos me shqiptaret, kane investu ne agjentura, dhe jane perpjek gjithmon te kapin pikat kyce te Shqiptaris, pushtetet ne Tiran, ne Prishtin dhe ne Shkup. Dhe deri tani, ia kan dal me se miri… Kush do i vrasi kta pisa, per t`i dhon nje mesazh te fort Beogradit se shqiptaret jane ende gjalle ?!
Dhe ta dini, Brukseli dhe Washingtoni, hesht para ketyre ngjarjeve, sepse Beogradi justifikohet me faktin se “shqiptaret jane turq te ardhur ne Ballkan, qe thjesht flasin shqip…,” vetem prej minareve te xhamive qe cajne qiellin cdo dite e me shume…Por shqiptaret dhe bota nuk e di se parate per hoxhallare e per te ndertuar xhamija, vijne pikerisht prej Beogradit, ne menyre qe te justifikohet qendrimi i tyre i dhunshem dhe perçmues ndaj shqiptareve, dhe qe bota e qyteteruar te mbylle syte per masakrat e mundshme. Loje e thelle, shume e thelle, e komplikur pergjate shekujve, qe kerkush pervec nesh, ne shqiptarve, nuk mund ta zgjidhe.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s