GRATE !!!

Ne Amerike u hap nje dyqan me 6 kate ku
shiteshin burra…

dhe shkoi nje grua per te gjetur burre
ne hyrje te dyqanit shkruheshin rregullat qe duhet te ndiqte cdo kliente

ligji nr 1 ishte:

ne dyqan mund te hyje vetem nje here

ligji nr 2:

ne cdo kat mund te gjesh burre vetem duke ngjitur katet

ligji nr 3:
nuk mund te zbresesh katet pervecse kur te ikesh!!
Keshtu hyri gruaje ne katin e pare ku shkruhej:
-burra me pune

gruaja u ngjit ne katin e dyte ku shkruhej:
-burra me pune qe duan femijet

gruja vazhdoi u ngjit ne katin e trete ku shkruhej:
-burra me pune qe duan femijet dhe jan te
pashem!!

gruaja u ngjit ne katin e katert ku shkruhej:
-burra me leke qe duan femijet jan te pashem
dhe qe ndihmojne grate ne punet e shtepise! le te ngjitem dhe nje kat (pestin) me lart tha gruaja dhe aty lexonte:
-burra me leke qe duan femijet jan te pashem
dhe qe ndihmojne grate ne punet e shtepise dhe
qe jan shum romantike!!

gruaja e vendosi te merte burre nga kati i peste por nuk duroi e u ngjit ne katin e gjashte ku
gjeti te shkruar:
-je vizitoria e 31.456.012 ne kete kat
ketu nuk ka burra
Ky kat eshte per te treguar qe grate nuk
kenaqen asnjehere e me asgje!!!!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s