FIGURA E NENES

FIGURA E NENES !
Ne diten e dasmes kur nusja dhe dhendri hyne brenda ne ambjentet ku do kremtohej ceremonia, nusja shikon qe ne vendin kryesor (sipas saj) ishte vendosur nena e djalit . Nusja i thote djalit: – C`do nena jote aty? Largoje menjeher! Djali shtangu e pa nusen dhe vajti te mikrofoni e tha: -Ej, o njerez! A e blen kush nenen time se nuk ma do nusja? Dasmoret shtangen. He pra, e do njeri apo jo? Pastaj djali vajti te nena e tij, e kapi per krahu e tha : Askush s`e do nenen time perveç meje.. Mori nenen e iku duke e lene dasmen. Pasi kaloj ca kohe, lajmi mori dhene. Nje princ e degjoj kete histori e vajti e i tha : O djale, e kam degjuar ndodhin tende e une ta jap vajzen time te vetme, se ti kur di te kujdesesh per nenen tende, di edhe te kujdesesh per vajzen time. Djali u martua e jetoi i lumtur. Ndersa vajzen askush s`e mori me per nuse.
“Te dashura vajza! Kurre mos e largoni njeriun qe do merrni nga prinderit e tij se nje dite do beheni vet nena.
Te dashur djem!
Nese nuk e respektoni nenen, as per gruan s`do keni respekt.”
-Fjale te Arta nga Njerez te Famshem-

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s