OLD & NEW

OLD & NEW

Nota Dashurie, te vogla,
të ëmbla, melodioze si në pentagram,
netëve të vjeshtës përjetova…

Ditët i pash plot me ngjyra.
Diellin mes qiellit te kaltër,
në çdo çast e mora.

Emocjonet,
mozaikun lidhin të historis,
të vjetrën dhe të ren.

Ooohhhh, sa i lehtë tek fluturoj,
kësisoj rastësisht, pa meritë,
duke humbur gravitetin !

-alban guri-

4 tetor 2012, Tiranë

3 mendime mbi “OLD & NEW

  1. After going over a handful of the blog articles on your web site, I really appreciate your way of writing a blog. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back in the near future. Please visit my web site as well and tell me how you feel.

  2. Having read this I believed it was very informative. I appreciate you taking the time and effort to put this informative article together. I once again find myself personally spending a lot of time both reading and posting comments. But so what, it was still worthwhile!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s