DIKUSH PYET: PSE HUMB GJITHMON EDI dhe FITON GJITHMON SALA, TE PAKTEN KETA 4 VJETET E FUNDIT ?!

DIKUSH PYET: PSE HUMB GJITHMON EDI dhe FITON GJITHMON SALA, TE PAKTEN KETA 4 VJETET E FUNDIT ?!

Ore, sikur kan filluar te flasin gojet e liga ktej nga Tirona…! Thone, gjithmone fjale, se: “Sala na e paska kap Edin mat, dhe e mbaka ne nje dare tmerrsisht te forte me disa foto dhe video qe na i paskan regjistruar ne shtepin e Dash Pezes m`Pez…kur Edi na kapardisej si borgjez rilindas ne fshatin epik por edhe te rilindur shqiptar…”. Gojet e liga thone edhe se: ” Sherri i modh i Edit me Rudina Magjistarin asokohe, na paska lind pikerisht per kete arsye, sepse paska qen pikerisht Rudina ajo qe paska lajmeruar, ose lejuar le te themi specjalistet e Sales qe te vendosin kamerat e fshehta neper cepat e dhomes se gjumit te viles borgjeze m`Pez,pasi aty na u paskrekesh bo nomi i zi, dit e nat, me çuna, me goca e me kalamoj te vegjel…Kjo proçedure instalimi kamerash te fshehta, na paska ndodhur ne nje rast kur Edi me Rudin na paskakërkëshin dal per relaks jasht atdheut…”… Dhe qe atehere, kamerat vu e qefi vu…! Kush te kishte me shum takat or ti…! Mir qefi qef, por ajo qe na u vuka ne diskutim te forte sot, qenka se lloji i qefit, paska qen i palejuar ligjerisht, dmth, kryekeput e madje turpshem, brenda kufijve te fajit penal…Eeeeeeehhhhhh, kur e morri vesh Edi, sigurisht ne ato kohe kur i jepte fort fare gazit kunder Sales, dhe kur Sal mjeshtri i sherbimeve sekrete ia perplasi turinjve provat e fajit te tij te turpshem, ky, Edi pra, na paskerkesh qen çmendur fare nga inati e nga turpi. Dhe sigurisht uli bishtin dhe pranoi shuplakat e poshterimin e Sales, detaj me detaj. Por nuk harroi te hakmerrej me Rudinen, gati-gati me deshiren per ta vrare. Dikush e ndaloi…dhe mir beri, por Edi ama na mbeti peng i Sales, dhe kete karte kaq te vlefshme, Sala, kelyshi i sherbimeve sekrete me obskurantiste ne ballkan e ne gjithe orjentin, po e perdor me stil, jo ashtu kot vend e pavend. Po po, gojet e liga thone se: “Sala e mban peng Edin nepermjet mekatit te tij te pafalshem, duke ia tundur para turinjve foto dhe videot vetem ne raste ektreme si ai i Gerdecit, si 21 janari dhe zgjedhjet, duke filluar qe nga 2009-a e ne vazhdim…! Sepse vetem ne keto raste i duhet t`ia ule koken, aty ku ka fitimin e tij konkret e te drejtperdrejte, jo per batuta boshe retorike neper media apo konferenca shtypi. Eshte mbijetues i madh Sala, njesoj si shejtani.

Cfar ka aty ne video do pyesni ju?! Nuk e di, por gojet e liga thone se: “ka skena te Dekameronit, se ka skena me femije te vegjel ne grup, etj, etj…! E sigurisht, pas kesaj kuptohet se Edi do rri si mut…dhe Sala do sillet si sulltanet e Ceçenise e Abkazise, Turkmenistanit e Jemenit…deri sa dikush prej nesh ta vrase, apo te vdese vet si qen e ta hedhin ne ndonje kanal. Sepse po te qe per Edin,”- thone gojet e liga, “Sala do jetonte e do mbreteronte 1000 vjet!”. Kte pike mendoj une duhet te na sqaroje Edi ne publik,neper konferencat e shtypit apo neper gazetat e tija qesharake, mbushur me provincjale e servile truthare. Duhet ta bej kete sqarim per te vetet por dhe per ne, se nqs eshte e vertete, dhe se gojet e liga po, na qenkan te tilla, por ama na thokan te verteten, atehere kjo e vertete eshte me e hidhur se vdekja dhe se na peshon te gjitheve mbi kurriz. Madje madje, shum shum shtrenjte!

2 mendime mbi “DIKUSH PYET: PSE HUMB GJITHMON EDI dhe FITON GJITHMON SALA, TE PAKTEN KETA 4 VJETET E FUNDIT ?!

  1. Sepse Edi nuk eshte kriminel e s’di te perdore metodat e sales qe shkojne kercenojne familje. I erdhen njerezit e argites nje kusheririt tim dhe i kerkuan t’i blejne disa prona. Ai nuk pranoi. I erdhen prape dhe e kercenuan ne familje qe do t’ia merrnin fare. Si duket Edi s’di te beje nga keto. E tille eshte situata ketu.

    • 20% e Edushkes e kemi ne kurriz ne banoret e Tiranes, qe pame me syte tane shkaterrimine kryeqytetit dhe pasurimin e disa qenjeve anonime endacake pa profil njerezor ! Dhe kjo qe po them eshte me e pakta, sepse nuk dua te kaloj ne profilin klinik psiko-teerapetutik te ketij katermbeshi me vese shum te keqija 😦

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s