Paraja dhe Morali Njerezor

Nje cope leter e qelbur, qe kalon neper duart e te gjithe pisanjosve te botes, qe duart i kane te ndyta me shume se kembet dhe kepucet, dhe qe kerkon te nxije faqen e cdo qenje njerezore te krijuar nga Zoti!

Dhe ja çfare na meson njeriu me i urte e me i duruar i botes!

Brenda ketij libri, ne kapitullin e tij te pare: “Rrenimi ekonomik i pashmangshem ne kete krize te thelle morali”, do te gjeni te gjitha arsyet dhe zgjidhjet per kete panik dhe kaos te madh qe ka krijuar kjo cope leter e piset, paraja.

alban guri-ALBANOPOLI – libri i fundit

Një mendim mbi “Paraja dhe Morali Njerezor

  1. Oh my goodness! Impressive article dude! Many thanks, However I am having troubles with your RSS. I don’t understand the reason why I cannot join it. Is there anyone else getting the same RSS problems? Anyone that knows the solution will you kindly respond? Thanks!!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s