“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire

“DJATHTAS” nji mal me mbeturina qe vijne era kalbesire !

Nje mendje e keqe djallezore, mbeshtet me para e pushtet, mbeturinat e jashteqitjes se Ballkanit, ketu ne mes te Tiranes. Poshte rri Vegjelia. Ne krye, me mekanizma djallezore, ka hipur jashteqitja e Vegjelise. Ne mes ose jashte loje, rri e gjithe pjesa normale e shoqerise sone sidhe pjesa e kualifikuar e saj.

Foto: Gezuar 1 Qershorin!

Cfare eshte kjo force kaq e keqe, mizore, djallezore qe na punon prej dekadash kete rreng poshterues?!

Foto

Ne ate qe etiketohet si kualicjoni i “djathte” ne keto zgjedhje, shohim se si eskremente politike e shoqerore, bashkohen ne nje mal me mbeturina njeqelizore qe vijne ere te qelbur. Te dala e te perdala nga nga anuset e padroneve te tyre, notojne mbi fekale dhe ushqehen me te tilla, duke shpresuar te shtyjne edhe 4 vjet te tjera ne te njejten gjendje qe as krimbi nuk e pranon.
Jashteqitjet e bashibozukeve te Ballkanit, te bashkuar ne nje emrtim politik qesharak, me emra te tmerrshem apo emertime lokaliste getosh si: Cuni Sheqeres, dashnorja Pashukut, goca Xhikes, nipi Sules, vllai Jarit, gruja Nikut, dashnori Titit, kurva lagjes, Dash shtremsi qe ia shkep grun shoferi, çuni jevges nga Fieri, çuni fatorinos, ajo qe bo shurren ne kom, pederasti lulishteve etj, etj pa fund (keto jane vetem disa nga etiketimet që kan për njëri-tjetrin kta ortakët e së “djathtës”), dalin lart e poshte neper Shqiperi, duke kerkuar vota sikur te ishte nje gosti lypsash ne nje cep te Myzeqesë, me raki dhe qofte.
Nje mal me plera, me mbeturina shoqerore e politike, qe kakarisin apo zukatin porsi grereza, te cilet as krimbat e kanaleve nuk i kane zili.
Po pse, kta jane shqiptaret?!-pyeta Arben Xhaferrin ne nje takim ne qershor te 2009-es, ne Tirane.
Jo!-me tha, -Kta nuk jane shqiptaret, por jane jashteqitjet me te felliqura te xhelateve tane ne Beograd e Athine. Vetem ne keto zgjedhje ne Tirane, Beogradi ka hedhur rreth 150 milion euro, per te rizgjedhur ne krye te puneve, te njejtat fekale qe ka promovuar gjithe keto vite .
Joooooooooo!!!- i thashe, me duken shum para per keto zgjebe!
Eeeeeeeeeeee, -ma ktheu menjehere ai, – nuk jane pak jo, se duke rizgjedhur keta, serbet dhe greket tentojne te poshterojne dhe te kontrollojne gjith Shqiptarine, si ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni e Mal te Zi. Ne te njeten kohe japin edhe imazhin e gabuar, te shemtuar e te turpshem per shqiptaret, po nepermjet ketyre kavjeve, sikur shqiptaret te ishin funderrinat e funderrinave te botes. Pra tentojne jo vetem te na shkaterrojne brenda vendit, ekonomine dhe ekuilibrat shoqeore, por edhe te na heqin reputacjonin ne nivel nderkombetar.
Ne fakt, aty e kuptova, se me kete mekanizem, fqinjet dhe dashakeqasist tane, kane nje mundesi per t`i thene botes se madhe, me menyre te terthorte, se: “Ja, keta jane shqiptaret.Ndyresira, injorante, intrigante, vrases, njerez te vegjel, plangprishes, krimba…”. Aty kuptova qarte se keta jane kukullat e tyre, te fqinjve tane dashakeqas e intrigante, me te cilat po te duan, bejne edhe filma porno me metrazh te gjate.
Nuk them se kta qe jane majtas jane me te mire, por nuk me duken ne kete pike te hallit. Te pakten nuk kam informacjon aq te detajuar per keta, sepse i ka rifreskuar paksa rradhet ky “shoku i ngushte i Qamushit”.
Di vetem qe “djathtas” shof nji mal me plera te ndyta fort, qe vijne ere ashtu, prej vetes, prej kodit gjenetik qe kane, por po prej tyre me vjen edhe era e poshter kuterbuese e vdekjes se tyre, publike dhe fizike…
E ‘Djathta” eeeej…! Sa rond qe ka degradu ky ven…!
Kte lojë te poshter deshi dhe boni Ramiz Alia, antishqiptari me i rrezikshem i 50 vjeteve te fundit, ne sherbim te te gjitha agjenturave antishqiptare. Kta kopila te shemtuar i zgjodhi ai, madje u dha edhe pardesyte bezhe dhe gri qe te dilnin ne shesh ne dhjetorin e vitit 1990-te. Kjo ishte simbolika e pederasteve qe u shiten ku t`iu dilte kafshata! Sepse ne fakt, aksjonin e tyre prej vemjesh reale, e treguan ne 1992-shin sapo morrën karriget e pushtetit… dhe vazhduan vallen e tyre të pacënuar, ashtu siç duket para nesh deri më sot!!!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s