MISION ALBANOLOGJIK: APEL PER MBLEDHJE FONDESH…

Ju falenderoj per vemendjen dhe interesin qe tregoni ndaj albanologjise. Ju respektoj per qendrimet tuaja dinjitoze dhe kuptimplote.

Pa ju bezdisur, do t`ju ftoja qe nese desheroni te kontribuoni ne realizimin e ketij misioni, dokumentimin, filmimin dhe publikimin zbulimive unikale lidhur me gjuhen, zakonet, ekzistencen dhe veçantine e rraces pellazge-ilire-shqiptare, … nder te tjera, vajtjen (udhetimin) ne kete vend te larget e te rrezikshem, midis Pakistanit dhe Afganiztanit, sikurse edhe realizimin e nje dokumentari te plote ne lidhje me keto fise pellazge-iliro-shqiptare antike, qe mbajne prej me se 2400 vjetesh gjuhen tone dhe zakonet tona, te dergoni shuma te hollash sado modeste, pasi un personalisht me nje staf prej 4 personash, do te nisem sapo te jet e mundur qe ta dokumentojme kete fakt te mahnitshem historik, kulturor dhe antropologjik, e t`ia bejme me dije mbare botes.

Dergesat tuaja mund te jene sipas deshires dhe mundesise… edhe 5 euro, edhe 10 euro, apo edhe ne lek, ne keto llogari bankare:

UNION BANK

KODI SWIFT: UNALALTR

1-në lek:

IBAN: AL87214111060111374801650112

Emertimi i llogarise: Alban Veri` Guri

monedha: LEK

dhe

2- në Euro

IBAN: AL81214111060111374801650123

Emertimi i llogarise: Alban Veri` Guri

monedha: EURO

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s