BIZNES EKOLOGJIK PER QEVERIN E RE !!!

BIZNES I PASTER EKOLOGJIK PER QEVERINE E RE !!!

Kam nje propozim konkret per Qeverine e re, te cilen e votova me bindje dhe deshire te madhe … sepse me kishte shku aty ku s`mte mo !!! Eshte propozim fitimprures. Le te nise sekuestrimi i te gjitha makinave te vjedhura qe qarkullojne apo jane jane te parkuara ne territorin e Shqiperise. Ato jane miliona ne nuemer. Vijne verdalle neper qytete e fshatra, vrasin njerez, ndosin ambjentin, u japin fuqi dhe arrogance gomereve qe hipin dhe kapardisen mbi to, na ndyjne emrin ne nivel kombetar, rajonal, e nderkombetar. Pra na bejne shume deme. Deme te panumerta. Keto makina te ndyta, qe nuk perfaqsojne aspak nivelin real ekonomik, shoqeror e kulturor te popullit tone, perveçse nuk na sjellin asnje dobi si komunitet, perkundrazi na ulin shume reputacjonin dhe cilesine e jetes tone neper qytete e fshatra.
Sekustrimi i tyre, do sillte nje risi te shkelqyer ne mendesine e individit dhe ne raportet tona me nderkombetaret. Automatikisht, me sekuestrimin e tyre do buronin para cash per qeverine edhe sikur keto copa te medha e te shtrenjta hekuri, te shiteshin per skrap, duke pare se pesha e tyre specifike varion nga 1-2 ton.
Miliona tone hekur nuk jane pak per bushetin e shtetit. Plus faktit qe shemtaraqet qe shetisin me to nuk do vrisnin me kembesore, cikliste, motocikliste e automobisliste.

Me kete metode ligjore, do pastronim rruget nga shemtaraqet arrogante qe belebezojne e nxjerrin shkume nga goja kur flasin. Do pastronim ambjentin ku jetojme. Do shtonim ndjeshem buxhetin e shtetit… dhe mbi te gjitha do rrisnim cilesin e jetes duke ecur ne kembe dhe me bicikleta…!


Po nuk ma pranuat edhe kete, jeni te sham nga Sala !!! Ju …* Salen…!!!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s