PEDY RAMA – MALLKIMI SHKODRAN – SHKATERRUESI I CDO GJEJE

Pjeshka ben si Perandor!!!

Mallkimi shkodran!

Pse u largova nga Shqiperia, vendi me i bukur i botes !

Pjeshka, i terbuar nga vetpelqimi, motiv per te cilin ka humbur disa sfida te medha te jetes se tij, po gabon perseri rende. Kesaj rradhe per here te fundit. Nuk do kete me nje shans tjeter, kjo eshte mese e sigurt. E keshillova dhe i thash: “Ne Shkoder nuk te shajne as nga motra, as te thone: te raft kanceri. Ne Shkoder te mallkojne rond. Te mallkojne me më të rëndin mallkim duke të thënë: Te hypt vedi n`qejf ! Dhe me ktë të kon vra fare, o toç kuklle!”. Fodulleku dhe vetmburrja me kokboshësinë tende personale te çojne ne gremine, heret a vone! Un e di, mendja e madhe te çon ne gremin. Ia thashe ktë gjë të pamohueshme këtij idioti, por boni pordhacin, boni fodullin, kalamanin qefprish, pikerisht sepse i thash te verteten, ate te vertete qe ky pallosh nuk donte ta degjonte.

Si kompesim per versjonin e mallkimit shkodron qe mesa duket e ka zon, pra qe i ka hyp vetja shum fort ne qef, i bona nji urim dhe i thash: ” Te dalte vetja nga qejfi, se po shof qe mallkimi shkodron te paska zon shum keq!”. Prap nuk nigjoi. Nuk tha as “falemnerit”, se nuk e ka fare zakon. Vazhdoi te bote qaramanin fodull, madje – madje u transformu ne arrogant duke trash zonin ne telefon (pasi ky eshte reagimi i çdo pederasti te frustruar kur vishet me pushtet).

Këto ditet e fundit ka filluar te marre edhe disa shuplaka, ose grushta stomakut si i thone, njerin pas tjetrit:

1-Gjykatat i anulluan shembjen e pallatit te Bashes;

2-Presidenti i anulloi heqjen nga puna te militantve te Sales, pasi ky donte ta mbushte me fuksat e vet, te tjere mostra, te tjere maskarenj, siç ka bo edhe me emërimet e para (kusherinjt dhe kamarjeret personal te tij);

3-Duhet te jape edhe pergjigje per biznesin e plerave qe ka bo me Soros kurven, mrapa kurrizit tone, pa dit gjo ne te tjeret, populli shqiptar pra. Tani duhet te deklarohet ose kurve “amerikano”-sorosjane, ose te paguj voten antipopullore, ose te haje shkelmin ne fytyre nga amerikanet qe gabimisht promovun nji pis si ky i cili ne fakt punon per ruset (eshte skllav i nenshtruar prej Koço Kokëdhimës). Ky legen ordiner, i sodomizuar nga vaniteti dhe ndjenja karrieriste per pushtet, ves ky qe karakterizon  cdo individ te devijuar psikologjikisht dhe hormonalisht, nuk pati asnji merite ne luften kunder Saliut, te cilin ne dolem ne 21 janar ta linçonim ne shesh dhe ky legen e shpetoi duke sabotuar revolten me mercenare te ardhur nga Greqia. Po ashtu nuk ka as ndonje merite tjeter ne luften kunder korrupsjonit, apo kunder gangsterrëve qe popullojne rruget tona, kafenete dhe parlamentin. Parlamentin e mbushi me katunare te dhunshem, me ish-polica injorant dhe kriminele, me ish-shofera te Deges se Mrenshme qe sot janme biznese dhe me dilpom juridiku, paçka se jan pa gjimnaz; e mbushi po ashtu me “gangsterre” pederaste qe me shume iu ngjajne kukullave, marjonetave se sa burrave; e po ashtu me homoseksuale te gatshem per cdo marrveshje me kedo, vetem e vetem qe te jene ne maje te pushtetit. Ky, sa per kronik, e uli koken si kurve fshati, vetem per ndonje 1 muaj, ne periudhen para zgjedhjeve te 23 qershorit, dhe vazhdoi ashtu kokulur deri momentin kur mori mandatin per te emeruar te vetët, ato prositutat e veta uniseks, pa fizionomi, qe nepr certifika lindjeje etiketohen formalisht si “mashkull” ose “femer”. Tani natyrisht, nuk i do me ata qe e nisen dhe e fituan betejen ne terren kunder atij qe ky nuk e mundi dot as edhe njiher te vetme per 8 vjet, kunder Saliut pra. Dinjitozet, qytetaret, intelektualet, qendrestaret, te drejtet, patriotet, tani nuk i duhen me. Kjo gjithmon sipas tij. Normal, tani pederasti mburravec do vetem te vetet, do ata si vetja, do 1 qelizoret: Endri Fugen, Erjon Veliajn, Naim (Henri) Qilin, katunaret e dhunshem pederast qe ka fut ne parlament, ish-policat kriminele e gangsterra. Kurse keshillat, urdhrat e orjentimet politike i mer nga Koço, dmth nga bota e lindjes ruso-greke, perveçse dhe mbi te gjitha nga Sorosi dhe pederastet LGBT nga e gjithe bota.

-ai momenti kur te vjen turp qe ky moster mban te njejten pashaport qe mban dhe ti, jo      me pastj fakti qe sot esht edhe kryetar qeverie-

-“lideri” boteror i LGBT-s qe nuk ngopej dot as po t`i vije perpara 1 kazon me makarona –

Ky nuk na ka thene akoma se si do ta rigjeneroje ekonomine. Nderkohe qe koha kalon, ekonomia lengon, kurse ky mendon e lufton ta beje ekonomine me rrugen e tij te qorre dhe te shkurter, si gjithmone, me rrugen e gabuar, me parate e pista te mbetjeve kimike dhe me parate e turqve, ose me projektin TAP, ose me trafiqe si ne 97-en. Me improvizime te llojit “futja kot qe te dali plot”. Pra pa u lodhur, pa ide, pa projekte. Nderkohe, pasi eshte i bindur se parate do t`i vijne nga ky biznes i qelbur, antinjerezor, ne bashkepunim me maskarenjte e vegjel qe ka pozicjonuar ne administraten e top-listes, kohet e fundit ka leshuar disa sekser te tijet ne treg ( Koçon, Shalsin e ndonje tjeter) , per te peshkuar e per te na vjedhur projekte (Plan-Biznese), te cilat ka bere llogari t`i pervetsoje e keshtu te vjedhe parate publike me keto projekte, parate e derdhura ne buxhet nga sistemi i taksave, apo parate e dhena nga nderkombetaret.

PROPBLEMI ME I MADH I KETIJ ESHTE SE:

-Nuk eshte vetem fodull arrogant;

eshte edhe

-BUDALLA I VULLNETSHEM ;

Keta te fundit jane dhe kane qene gjithmone me te rrezikshmit e frymorëve. Keta jane ata qe do e shkaterrojnë boten !!! Jane te cekët, te kufizuar, injorante, te frustruar, te dhunshem, hakmarres ndaj cdo kujt qe nuk iu mban ison. Tani po i del ketij kalbesire era e qelbur e brumit me te cilin eshte gatuar. Ajo nona e vet shtrig qe e paska majt ne bark 9 muaj, nuk paska qen ajo gruja e mir siç na esht thon neper thashetheme qyteti. Perderisa rezultati eshte ky qe eshte, pra qe ky mut esht 1 moster, llogarit dalin vet, matematikisht. Kjo lloj none, qe paska majt ne bark per 9 muaj rresht 1 moster si ky dhe nuk na ka von alarmin qe te bonim kujdes, sot po na i ferkon kurrizin, dhe ky esht 1 problem i madh qe kjo duhet ta ket me siguri me veten e saj dhe me boten, se s`ka mundsi !!! . Tani po i del edhe era e pabesise se rraces se Ahmet Zogut, djalin kopil te te cilit, ate pra qe Zogu e kishte zon me sherbetoren e vet kurv cepave te pallatit ku mbreteronte, ky e ka pas per bab. Pra gjyshja shkodrone me te cilen ky mut mburret, ka qen thjesht 1 kokrra e kurves, 1 buçe ordinere, qe jo vetem pallohej me Zogun dhe kish ngel me barr, por me palaçollik prej kurve 5 lekshe, pranoi oferten per t`u martu formalisht me shoferin qe pallote Zogun, me Vlashin. Me 1 llaf, ky osht pleh, jo burr. Pabesine e ka ne gjak, dhe e ka tregu qe kur spiunonte shoket e shkolles dhe te ekipit pa u bo akoma adoleshent, as 16 vjeç jo. Me von, ishte 1 adoleshent i perdhunuar nga raporte homoseksuale, qe kalonte kohen e lir ke kafja e Sigurimit te Shtetit me çunat e Spiro Kolekes, qe ishin hetusa dhe oficera Sigurimi. Ky ka qen hobi i ktij qe i vogel, spiunlliku dhe thika mas shpine, ku t`i dilte rasti. Pastaj po ne pabesi, beri marrveshje personale me Sigurimin e Shtetit, me Ramiz Aline, e me von me Berishen, qe tek “Krokodili” ne 2008-en ne Strasburg, por edhe me pare. Ky moster ishte perzgjedhur dhe projektuar prej atyre qe nuk na duan (rusve, grekve, serbve, çifutve*, pugliezo-napoletanve e turqve), qe te na hante kokat te gjitheve, duke u shtirur si i yni, dhe ne nuk kishim se si ta dinim. E kishim nenvleftesuar kete moster. Un i pari, edhe pse qe prej 2003-shit pata shkruar nje poeme te gjate mbi kete ndyresire, qe kur ishte kryetar bashkie: “Qyteti, i Gjati* dhe Mendjeshkurtrit…. qe sigurisht, normal, edhe fal ndihmes se pakursyer te pederasteve te vegjel spiuna qe rrethojn, ky legen nuk mund te mos e mbante mend dhe te hakmerrej. Nese nuk do e mbante mend as me keto menyra, do ia kujtonte Koçua, Nexhmija (kjo kripto-çifute nga Bitola e Maqedonis qe ka nji jet te ter qe po e shkaterron shqiptarine), ose Erjon Veliaj, Pendry Fuga e te tjere sherbetore te tij qe i sillen rrotull si kurtizane. Tani i doli era ktij muti te paketuar me “profil piktori”. Na genjeu per Gerdecin, shkoi dhe hengri darken ne me Berishen dhe me Fylen ne resotantin “Krokodil”; sabotoi gjyqet e Gerdecit; saboti protesten e 21 janarit ; i dha leje mostres se Viçidolit te na vriste, sepse vetem keshtu mund te dilte prap kryetar, edhe pse i nje beteje te humbur. Per të ish me mire te dilte kryetar nga nje betej e humbur me te vrare, se sa fitimitar i nje kauze te madhe por pa pushtet, sepse me pas ky legen do ishte thjesht nje qyrravec i rendomte qe nuk do e pirdhte me njeri, siç ka qen para 90-es, deri sa u bo minister Kulture ne 98-en.

Image result for Edi Rama i droguar

Ky legen sot doli ne TV me katunarin antiestetik e aspak europjan, Naim (henri) (Q)ili, ne promovimin e nji libri plot me maskaralleqe te nji tjeter spiuni ordiner, Maks Velos (qe e mban veten per arkitekt disident, por ne fakt thjesht pat “projektuar” pallatin ku banonin Driteroi e Kadareja, ne mes te Tiranes. Pra nje lepires i vogel i rregjimit; nje pallat qe s`ka asgje te veçante perveç pozicjonit gjeografik, ose strategjik le te themi, nemes te qytetit, sidhe banoreve te tij te njohur publikisht. Pallate te tille, si kto qe Maks pederasti do te na i shesi si idete dhe fillimet e tij avangarde ne mesin e viteve 70-te, ka me qindra ne perfiferite e Moskes e te ShenPetersburgut ne Rusi, ku me siguri do ket pas marre ndonje kopje shabllon edhe spiuni Maksi, qe sot na shitet si arkitekt disident avangard) duke na treguar se disa “ufo” te ardhur nga veriu na e paskan shkaterruar Tiranen e jo maskarenj te vegjel meskin si puna e tij. Maks “disidenti” dhe “avangardi”, komplet filo-rus dhe LGBT, tani eshte ortak dhe ne sinkron me KryePederastin Drama. Nderkohe qe ky legen, ky antiqenje njerezore ka firmosur pikerisht ky, me dor te vet, betonizimin e Tiranes (edhe pse ne fakt, ata lloj verioresh qe ka inat ky badallai i gjat dhe Maksi, jane vertet per t`u tretur me ilaç enesh).

E sa per te shplare te gjitha paudhesite qe ka bere me Tiranen, me lejet e paligjshme dhe abuzimet, ka vene me urdher personal ne krye te Hipotekes se Tiranes, ne marrveshje me Berishen, pikerisht nje bushter te tij, qe ka punuar ne bashki me te, nje kamikaze personale te zbritur nga majat e Kuksit, e cila kur flet te duket sikur po lef noi qen. Sigurisht kuptohet, ka zgjedh te boj levizje agresive, me interes te qarte personal spekullativ, ku kerkon te mbuloje mutin me shurre, per pislliqet qe ka bo po ky vete me territorin e kryeqytetit, ky “engjelli antibetonizim”, pergjat viteve kur drejtonte bashkine me te madhe ne vend. Kush e mban mend ne daljet e tij me publikun gjate fushates per 23 qershorin, e kujton fare mire qe ky pis genjeshtar, i ndihmuar edhe nga sherbetoret e tij, fliste me termat mia, me shprehjet e perdorura prej meje, ne publikimet e mia. Foli per albanologjine ky pis qe ka shkaterruar çdo gjurme historike dhe arkeologjike ne kryeqytet , fliste per dinjitetin, per ringritjen tone shoqerore e kulturore ky qe fton darkave ne shtepi kalamaj te vegjel, burra e gra, ky qe standartin me te “lart” te publiçistikes se vet ka pjesen me titull  “Ina Ina hiqi breket”. Foli per moralin, ky !!!!!! Foli per forcen e shembullit, kunder shembullit te forces, ky qe sulmon çdo kundershtar apo rival me police e me rrugaçe, jo me ide, as me argumenta. Na foli me terma Biblike ky demon satana`, ky qe ka mashtruar edhe djallin, dhe qe tani siç e keni kuptuar mire, po na kafshon te gjitheve me metodat e tij te ndyta e sataniste. Kuptohet, kamarjeret e tij hajdute dhe hilanjose, jane aty mbas gardhit, duke prit te vjedhin ndonje fjali, ndonje mendim, ndonje fraz te goditur, qe t`ia servirin shefit. Dhe sot jane ministra, keshilltare apo drejtore te ketij mostre te rrezikshem te denatyruar nga budallalleku i vet pervers.  

-ai momenti kur palles se ariut i duket vetja “njish”, duke harru qe esht ZERO –

 

-ai momenti kur shefi thot : “A lozim doktorash?” –

Fakti eshte se na ka ber te gjithve nje gol te madh!!! Na genjeu paq ! Por, historia perseritet keq edhe me keq me funderrina si ky. Nuk e ka shume te gjate. Por ama do shkateroje sa te mundet, sa te ket fuqi, njerez, territore, institucjone, menyra jetese, marrveshje historike dhe monumente kulture, pavarsisht se fundin e ka shkruar e vulosur vet, shum shum te hidhur! Ky do perfundoje i linçuar nga turmat.

HAKMARRJA PERSONALE NDAJ MEJE!!!

Per urrejtjen dhe frustracjonin qe paska pas dhe ka kundrejt meje nuk e dija, dmth e paramendoja, por e kisha nenvleftesuar, duke menu qe eshte i cop trapi, 1 pallosh, 1 cop idioti megalloman, vanitoz… por tani mund ta marr me mend, sepse mesa duket un qenkam pasqyra ku ky mut shifet dhe i duket vetja moster, i tmerrshem, awfull. Mbas protestes se madhe te mes-nentorit 2014, kunder futjes se armeve kimike ne Shqiperi,rast tjeter ku e munda me turp kete moster antishqiptare ne syte e shqiptareve dhe te opinionit nderkombetar, nje oficer i larte i tij, ne fakt i policis se ktij sulltani orjental, me tha : “Do e paguash shume shtrenjte kete qe bere, do ta shofesh !!! Nuk ia vura veshin policit. “Polic mo…vari trapin, pun policash…” – thash me vete. “As qe e rrujta fare”  si i thone, as per zv. drejtorin e larte te policis se shtetit, as per kryeministrin e tij idiot e ngatrrestar . Dhash intervista ne TV, neper media mbi fitoren tone qytetare e politike, si kunder armeve kimike, po ashtu ndaj politikaneve tane te te dy kraheve. Kishim thene: “JO ARMEVE KIMIKE! JO PAZAREVE TE PEDY RAMES!” . Por kishim perzene nga protesta edhe hipokritët kronik Berisha e Basha te cilet iu bashkuan protestes diten e fundit, sa per sy e faqe, ose thejsht per te treguar mediatikisht se ishin nga krahu i duhur i atij momenti, nderkohe qe ne 8 vjet pushtet kishin firmosur ligje e marrveshje pa fund per te importuar plehrat e gjithe botes ne Shqiperi. Nderkohe gjerat rridhnin normalisht. Asnje shqetesim. Asnje anomali, jeta ime e zakonshme vazhdonte me kontakte, me takime qyteti, analiza, publikime. Disa dite me pas, para fundit te vitit 2014, pra aty rreth fundit te dhjetorit, pata shkruar gjere e gjate nje analize mbi kete sharlatan genjeshtar, titulluar: “Genjeshtrat e Fundvitit”. Kur papritur, me daten 3 janar 2014, me pederastine, pabesine dhe ligesine qe e karakterizon, dergoi ne shtepine e nënës time, ne ora 23:00, natën, rreth 30 forca specjale te antiterrorit, me kapuça e me pistoleta ne dor. Pse?! Nuk u morr vesh. Me arrestuan sikur un te isha Bin Ladeni !!! Ma kontrolluan cep me cep shtepine e nenes time e cila u tmerrua nga fakti dhe arroganca e kesaj lloj policie. Kerkonin per arme dhe prova terrorizmi ne shtepine time, te nënës time, pa mandat zyrtar, pa leje te prokurorit, pa procedura ligjore, sepse pederastit kryeminister na i ishte shkrepur ne ate koken e tij boshe te mbushur vetem me traplliqe dhe panik prej skicofreni se un do ta eleminoja fizikisht. Por ne fakt, per ironi te idiotsise se tyre, gjeten ne ate shtepi njerez normale dhe libra, shum libra te shperndare lart e poshte, fotografi te Nen Terezes e simbole te tjera religjoze qe un mbaja ne mur, duke deshmuar natyren e jetes time private, ne habitatin tim me intim, ne dhome te gjumit, ne dhomen e ndenjes etj !!! U merziten policet ej ! U merziten policat personal te qenit Pedy Drama qe nuk gjeten arme apo mjete luftarake ne shtepine e nenes time; u merziten qe gjeten vetem ambjetin modest te nje familjeje kryeqytetase qe jeton me pak shpenzime por me shum dinjitet, nderkohe qe prinderit e mi sorollaten dyerve te ministrive e te hipotekave per ta marre pasurit e prinderve te tyre qe shteti i hekurt “bolshevik” i konfiskoi me “reformat” duke filluar qe nga 46-a. Erdhen me turr e vrap dhe dolen me gisht ne goj policat privat te qenit Drama, ne nje ambjent ku kishte me shume libra se sa miell e makarona. Kontrolluan ne mes te nates, pasi me kishin lidhur duart me pranga (nga frika qe e kishte kap shefin pederast) dhe gjeten vetem libra te hedhur andej ketej neper shtepi, ne çdo cep, te gjithe te hapur e te shfletuar, jo libra qe rrin ne raft per zbukurim. Se do iu them 1 sekret personal: un librat i hap, i shfletoj dhe lexoj ato pak faqe ose rreshta qe jan per t`u lexuar, nuk harxhoj dot koh me gomarlleqet boshe te atyre qe duan te mbushin fletet per te rritur ne menyr te sfrocuar volumin e librit.

“Cfar qaramani i rrezikshem” mendova me vete !!! Nipi i Vera kurves nga Shkodra, çuni i kopilit te Ahmet Zogut, plus edhe nipi i klanit Kolera nga Korfuzi. Munohu sa te dush thash me vete, nuk bohet dot kurr pisi fis.

I paburri perdhosi shtepin e mamase time, nderkohe qe i kishte te gjitha mundsti te me ndalonte me policet e tij privat, qe paguhen me rroga shteti, kudo tjeter pervec shtepise. Mund te me kish ndaluar ne rruge, ne shesh, ne mes te qytetit, pasi un nuk i fshihem kerkujt… Por jo, donte patjeter te dhunonte prinderit e mi te thyer ne moshe, donte te dhunonte jeten time familjare, pjesen time afektive, sepse mua, e di ai, nuk me frikson dot, pasi un ato qe kam ia them ne surrat, ne ate surratin e shemtuar si nevojtore te piset spitali budallejsh, ku shurrojn dhe peshtyjn te gjitha sherbimet e huaja antishqiptare. Mendova me vete ” Ja nipi i Vera kurves, shkodrone se famshme per pislliqe” (nona e Kristaqit). Jo qe s`kisha ne plan te merrem me ate mut, por as nuk kam ndermend te thur komplote apo atentate ndaj tij, sepse ai eshte mjeshter i papam per t`ia fut vetes, plus faktit qe un kam ca pun te tjera, ca pun me te medha per te ber dhe me duhet te eci perpara!!! ….

Me arrestuan dhunshem pra,  para syve te nenes time, brenda ne banese, me pranga ne duar, ne oren 23:00, naten, per te me ofenduar, per te me frikesuar, per te me ven “fre” si i thone, per te me mbyllur gojen. Njisoj siç bente Nexmija dikur me ata qe s`i pelqenin. Pastaj me liruan pa dhen asnje shpjegim, pa asnje komunikim serioz apo zyrtar. Falja m`u kerkua jo formalisht, nga nje polic i emeruar politikisht ne krye te Drejtoris se Tiranes, dmth nje nga ata qe thon “Urdhro ! si Urdhron!”… po ashtu, vijoi me nje telefonate per shplarje goje nga prefekti i Tiranes (edhe ky i emeruar politikisht), duke me thene se qe nje keqkuptim, nje ngaterrese e zakonshme shteti (???!!!). Kjo ishte “dhurata” per mua, shperblimi per voten time dhe te gjithe familjareve e miqve te mi, per ndryshimin  e madh pozitiv qe na u premtua, kunder Sali Berishes dhe pro se majtes se bashkuar me 23 qershor 2013. T`i lem pastaj te gjitha konfliktet fizike dhe provokimet me grupe rrugaçësh 5 leksha neper rruget e Tiranes qe ndodhen disa muaj me vone, gjoja rastesisht.

Por falemnderit Zotit qe na ka dhen fuqi, kom e dur per t`u mbrojt, e mend ne koke per te perballu te papriturat e frikshme qe servirin kto mostra, se te ishte per shtetin apo per keta te tjeret qe bojn sikur me kan shok, keq do shkonin punet. Tani e kuptoj se cfar ka ndodhur ne 92-shin dhe 97-en ne Shqiperi, pasi kam nuk e kam perjetuar personalisht ate periudhe, e kam me te degjuar, ngaqe kam qen emigrant (azilant politik qe ne fillim te 91-shit). Dua te shtoj se kam vendosur te largohem perseri nga Shqiperia, prap me dhimbje, pasi me budallenjt e dhunshem e sadista nuk mund te merrem, sepse urtia popullore thot e me meson :

budallai të shtyn në lojën e tij të marrëzisë dhe aty pastaj të mund“.

BUDALLENJT PO SHKATERROJN BOTEN PASI JAN TE PAMENAXHUESHEM

Ne fillim e injorova, e nevleftesova kete pederast te djallezuar e te perçartur, duke e len menjan, si bajg e piset e ktij vendi, si shum te tjer qe perkohesisht kishin hipur ne pushtet. Por vetem pastaj u kujtova se ky moster ishte rritur pa shoke, si nji tip konfliktual, qe rrifte te vellain qe kur ishte i vogel per t`i marre shishen e qumshtit nga dora, shishen te cilen Kristaqi ngrihej qe ne 4 te mjesit per ta ble duke majt 2 her rradhen dhe qe ky e donte vetem per vete, pa menduar per antaret e tjer te familjes. U kujtova qe ky debil rrinte i vetmuar dhe lehtesisht, prej gomarllekut dhe legenllikut te vet ish ber pre e aventurave homoseksuale qe kur ishte femij; qe ky rrinte me budallenjt e lagjes (me Qamushin e 21-shit etj…); qe lehtesisht ma pas u rekrutua nga Sigurimi i Shtetit per prirjet e tij negative per t`iu ber keq te tjerve; ky qe kish shpifur e ngaterruar gjithfare historishe ne dem te shokve te vet te shkolles e te ekipit te basketbollit; ky qe kish keqtrajtuar gruan me te cilen ish martuar “me dashuri”; ky qe kish denoncuar deri edhe te atin, Kristaqin, per perdhunim te gruas se tij Matilda Makoçi ; qe kish marr me qafe sa e sa njerez duke i genjyer, duke i perdorur e me pas duke i nxjerre ne prite per t`i vrare (djemt e rruges se Kavajes p.sh.); qe kish torturuar e tentuar te vrase nje grua tjeter me te cilen bashkjetonte (Rudina Magjistarin, duke i futur antenen e televizorit ne vendin ku fillon jeta); ky qe i perdorte te fortet e Tiranes si dashnor dhe si bodyguard kur e ngacmonin kalmojt e lagjes edhe pse ishte sa i derr dhe Kryetar Bashkie; ky qe kish shkaterruar Tiranen duke e betonizuar sepse e urrente si qytet, pasi e shihte si vendin ku kishte kujtime mjaft te hidhura e poshteruese per veten; ky qe kish vrare te vetmin shok qe kish patur e qe e kish ndihmuar thellesisht me sinqeritet prej pederasti naiv, Ardian Klosin (per zili, sepse i shkruante doreshkrimet, librin Kurbani, dhe i dinte njemije e nje sekrete); ky qe kish vrare njerez me 21 janar qe t`ia vinte ne kurriz Berishes dhe me pas te mertte pushtetin…

Pata harruar qe ky legen u rrit mes perdhunimit dhe djallezive, qe madje fillon dhe i tregon edhe ne forme publicistike sikurse ne skicen e turpshme “Ina Ina hiqi breket”, ku per te mos demaskuar veten krijon nje personazh rom me emrin Mehmet. Pata harruar qe ky ish hedhur ne prehrin e Sigurimit te Shtetit me lehtesi prej dashnoreje bjonde, e me pas ne prehrin e George Sorosit; me pas ne prehrin e te fortve te Tiranes qe e perdhunonin e po ashtu e perdornin per te fituar tendera publike; me pas ish hedhur ne prehrin e Anastas Janullatosit e te Papandreut,

Image result for Edi Rama i droguar

-ktu fillon dhe te kujtohet ajo konga greke tallava “hope tope o janullatos”-

te sherbimeve serbe e greke, me keshtu ne vijim ne orgjin globale te te gjith pederastve te planetit perkundrejt mbeshtetjes se tyre si komunitet LGBT qe ky pis te hypte patjeter ne pushtet.

Me pas u kujtova, por vone, shum vone. Po me mire vone se kurre !!!

E VERTETA DINAKE E TIJ ME ZGJEDHJET E 23 QERSHORIT !

Formalisht ky moster u be aleat me ne, me qytetaret e ketij vendi dhe me Ilir Meten ne betejen per 23 qershorin, por realisht, underground, ky ka qen aleat dhe ortak me maskarain me te madh te ketij vendi, Saliun e Viçidolit, qe nga koha e Ramiz Alise, duke e çimentuar aleancen e nendheshme pastaj me “darken e Krokodilit” ne Strasburg. Sepse Sala more njerez, e mban peng per koqesh kete dordolec, me rastin e ca video-filmimeve te regjistruara ne shtepin e Dash Pezes ne Pez te Tiranes, andej nga vitet 2006-7. Gojet e liga thone se aty kan hyre e kan dal “bura” e “gra”, djem e vajza, te rritur e te parritur, travestit nga ata qe shifni naten mbrapa Pallatit te Kultures, me 1001 smunje te kqija (shifeni si e kruan koken, e ka bo gjak duke e krujt), per argetime private me pull te kuqe. Dhe te gjitha qenkan te filmuara, dhe na i ruaka “usta” Saliu, i cili e mban varur per koqesh kete idiot pervers. Bashke me te ama, Saliu mban peng te gjithe partine socjaliste dhe maxhorancen aktuale.

-esht ai momenti kur tjetri nxin dhe djersin si kash, dhe vjen era kerme, era ngordhesir-

 

Tmeeeerrrrr i madh ! Keto jane fakte nuk jane trillime. Hipokrizia dhe satanizmi nuk paskan fund ! Nuk di ç`te them!!! Edhe ky na genjeu! Nuk paska ndryshuar nga koha kur e pat rektuar Sigurimi i Shtetit, nga koha kur i bente fresk Ramiz Alise (ne fakt ishte nga pinjollet e rinj te Alise ateher kur filloi te derdelliste me “Refleksjonet” ne sallen e madhe te Akademise se Arteve ne vjeshten e vitit 1990). Ketij legeni qe s`ka as shok as bese, i pelqen pasqyra. I pelqen vetja shume, me shume se nje prostitute bjonde, por kjo e keqe e tija, ky mallkim shkodran, vetpëlqimi pra, nuk sjell vuajtje vetem per kete te marr-fodull. Kjo e keqe e madhe, vetpelqimi i kreut te nje shteti, eshte nje mallkim dhe nje fatkeqesi publike per popullin mbare, me permasa apokaliptike do thoja. Pres te keqija pa fund nga ky pis, nga ky fodull, nga ky antiqenje qe na mashtroi te gjitheve duke na u shitur si atdhetar, si modest, si njeri i hapur, si armik i padrejtesise!!! Keshtu mashtroi edhe At Zef Pellumbin, qe ne fakt eshte kumbari i tij per emerimin ne krye te Ministrise se Kultures ne 1998-en. Tani ka investuar tek te vetët, tek pederastet dhe pederastët e “shoqerisë civile” sorosjane, gjoja se kta na qenkan kundershtaret e futjes se mbetjeve kimike ne territorin shqiptar, por kete po e ben vetem e vetem per te ngritur lart stekën e tratatives, pazarin, çmimin e vet te felliqur, për te spekulluar bashk me ata qe i kontrollojne keto tregje.

 

Image result for soros gay party

Image result for george soros gay story

-shoqeria anticivile shqiptare, e financuar nga Sorosi per te shperfytyruar natyren njerezore nepermjet modelit satanizem+pederasti kolektive, ose shkurt MJAFTI-

Ky qe thoni ju, ka qen shpesh ne Kavaj per ato punet e veta me burra dhe cuna te vegjel, dhe atje i kon msu kavajsit 1 shprehje te “famshme filozofike”, me te cilen kavajsit mburren shume, madje ia kalojn edhe “kryefilozofit” Nard Ndoka. Shprehja thote: ” Zot o Zot, na jep men sa me lidh ushkurin e brekve, pjesen tjeter na e boj shonc!”. Kaq do dhe ky, thjesht do leket, pa punu, pa dit asigjo nga dynjoja. I do per George Sorosin, per “mikun” e vet personal, fal te cilit erdhi e u ngjit ne pushtet gjithe keto vite, shkall mbas shkalle, pa asnje merite. Ose me mir te themi, me meriten e vetme se parate qe morri nga 20%-shat e lejeve te ndertimit ne Bashki per 12 vjet, ia dergonte Sorosit dhe i perdorte per te rekrutuar pederaste te rinj e te shumte ne numer qe nuk mungonin rrugve e fshatrave te Shqiperise. Por parate i do edhe per kumbarët e vet ballkanikë, te cilet e kontrollojne qe prej vitit 1990-te, pa te cilet s`ka ku shkon, eshte i kapur. Ky ka kumbare ne Serbi, ne Greqi e ne Turqi. Ky urdhrat i merr nga Koço Kokëdhima, qe dihet boterisht se eshte njeriu i rusve ne Shqiperi; i merr nga Nexhmija qe eshte vejusha e zez e tmerrshme, vampirja e kombit shqiptar, nje kripto-çifuto maqedonase nga Bitola, te ciles nuk dihet as rronja as dega, nuk dihet as se si erdhi ne pushtet dhe iu fut Enverit ne krevat, e cila ka nji jete qe rrenon e saboton progresin e shqiptareve, kurse fajin e ma Enveri qe ka i jet qe ka kthy komet perpjet. Keshilltarin dhe kumbarin ne arene nderkombetare ka George Sorosin dhe Papandreun. Ky eshte pis, nuk eshte burre ky jo. As njeri! E shkreta ajo non thuj qe e ka mbajt ne bark 9 muaj dhe qe ia duron akoma hallet ktij krokodili. 

Keto marrezira te felliqura ky nuk i ben per para`, por per duk, per t`u vetpëlqyer, per t`iu treguar te tjereve, atyre qe e kane poshteruar ter jeten, se ky eshte i afte, eshte i mençur, eshte strateg, eshte perandor! Por jo, ai nuk eshte veçse nje antiqenie, qe po na shtyn te gjitheve ne humnere, ne emer te vetpelqimit te tij, fodullekut te tij, mburrjes. Ardjan Klosin e vrau sepse ia dinte te gjitha poshtersite, edhe paaftesite, qe kur ishin femije. Ardjan Klosi ia shkroi librin e shpifur “Kurbani”, me kerkese te tij, por ky e donte me firme te vet, sepse donte te shitej edhe si shkrimtar ne tregun ku kish deshtuar me te gjitha tentativat per t`u ber “njish”, pikturist apo sportist. Dhe e zhduku Danin, duke ia parashkruar “vetvrasjen” pak dit para se ngjarja e rend te ndodhte, tek 1 shrkim i publikuar ne gazete, me titull: “derrasa e kalbur ne papafingo”. Kjo “Vetvrasje” ndodhi sepse KryePederastit i krijonte bezdi hija e tij, e Dan Klosit. I krijonte acarim nervash dhe frustracjon fakti qe Dani ekzistonte dhe qe ishte ai ishte pikerisht figura qe ky enderronte per veten. Ky mor njerez rri mbas gardhit dhe vjedh identitete, trukohet si femer, si perandor, si gjeneral, i artist i madh, ben prova para pasqyres ne rrolet qe do donte te ishte. Ky genjen njerez, i perdor ata, pastaj i shkelmon ose i vret. Ky eshte i çmendur si Neroni, qe per emer te vet, per t`u degjuar ne histori, dogji Romen ! Ky e di shume mire qe nuk ben dot pun te mira, ndaj prej fiksimin qe duhet te boj patjernoi gjo, ngaqe s`bo dot mir, vazhdo bo gjona te kqija, te tmerrshme, vetem e vetem qe te mos kaloje pa u degjuar e pa u vene re, pra qe te mos bjeri ne depresjon duek i thon vetes “ti je looser, nuk i duhesh as dreqit”. Per kte motiv, ky pleh, ka vendosur qe te pakten t`i duhet dreqit per noi gjo, dhe kto gjona, jan punet e kqija qe asnji s`i merr dot persiper se vdes nga sikleti. Dosja e tij klinike eshte e tmerrshme, diagnoza eshte rrënqethëse!  -Nuk eshte vetem fodull arrogant por eshte edhe -BUDALLA I VULLNETSHEM. Keta te fundit jane dhe kane qene gjithmone me te rrezikshmit e frymorëve. Keta jane ata qe do shkaterrojnë boten, sepse jan te paparashikueshem !!! …. p.s. po te ishte gjall Gzim Kulufi, ky do e merrte ta bente keshilltar te vetin personal per kulturen 😛 dhe ne fakt, parlamentin e ka mbushur me gangsterrë, me ish-policë rrugaçë, me katunarë analfabetë, hajdutë dhe te dhunshëm.

kurse Ver Llapen ka ne men me e bo minister sporti, per rekordet e tij ne sportin e nxjerrjes së llapës 😦

Depresivi, perversi, pederasti, pedofili, i marri, ish-spiuni i Sigurimit te Shtetit, agjenti i shumfishte antishqiptar (sidomos i fqinjve tane), hakmaresi, vrasesi, mediokri, i deshtuari, i frustruari, sherbetori i atyre qe ne fakt luajne realisht fijet, nipi i sherbetore se Zogut, kopuku i klanit Kolera, sot ka marre pushtetin per te dhunuar e groposur shqiptaret dhe Shqiptarine, i ndihmuar nga te gjithe ata qe nuk na duan dhe qe realisht Shqiptarinë e kane hal ne sy.

-ktu posht ne ket foto esht kur e masakronin ne dru dashnoret e vet pederast per tradhti homoseksuale, dhe ky ia shiti gjith botes si krim me sfond politik-

Image result for Edi Rama i droguar

  • esht ai momenti kur palla e ariut ndjehet krenar per faktin qe e kon zgerdhi ne dru dashnoret pederast-

 

Leje Pedy drogen se nuk ma dot, jo. Ti içik je i manget nga trut, ke fillu me bo edhe shurren ne brek ! Dashke me e kput fare qarkun me duket 😛

Image result for Edi Rama i droguar

Image result for Edi Rama i droguar

Image result for Edi Rama i droguar

Piu macja uthull dhe me kte sebep vdiq dhe “doktor” Flori, artisti i qytetit ton, njeriu qe me artin e tij te angazhuar preku shum tema dhe probleme te shoqeris. Flori vdiq sepse boni 1 kong ku nder te tjera i thoshte ktij palles me te cilin kish pas njoftje personale:

“O pall ! T`ka Zoti ne shenjester… kshuqe, mos pi mall, boj palester…”,

plus pati bo edhe kongen “ZEMERTHYER” direkt mbas 21 janarit 2011, ku e denonconte dhe e diskretitonte si palaço, si tradhtar, si vrases,

gje te cilen KryePederasti nuk ia fali kurr… dhe kshtuqe “korrieri” qe i dha dozen e rradhes te droges Dr. Florit ate nat, ishte i porositur qe t`i jepte  atij “mall” te perzier, po me çfar (?!)  Vrasje tipike sataniste, njisoj si ajo e Ardian Klosit… Kshtu pra iku dhe doktor Flori, e muloi dheu dhe iu rrit bari, nderkoh qe palla e ariut vazhdon drogen dhe ilacet kunder depresjonit dhe epilepsis.

Degjoni me kujdes kenget  e dr. Florit : “Zemerthyer” dhe “Mos pi mall, boj palester”, qe te kuptoni pse, si dhe kush e vrau dr. Florin.

 

Image result for Edi Rama i droguar

p.s.

harrova te shtoj ne listen e keshilltarve te tij, krypederasten pugliese Karlita Bolinja dhe grupin e pugliezve e te napoletanve qe shofin endrra me shkaterrimin e Shqiperise dhe avancimin e tyre drejt Ballkanit, se ne Itali e ne Europ nuk i do e nuk i ka dash asiher asnjeri. Kshtuqe kta nuk kon valvul tjeter shfryrje perveçse drejt nesh, se ne Mal te Zi e ne Kroaci nuk e çajn dot se i djegin te gjall si miza. Ket model perdorin edhe greket, valvulen e shfryrjes, qe iu ecen vetem me Shqiperin, me asnji vend tjeter kufitar. Dhe ksaj rradhe ia kan mberrit te vejn ne krye te shtetit qe dun ta rrenojn dhe pastaj te pervetsojn, fiks me funderrinen e mundshem, qe nepermjet tij te tentojn te levizin noi gjo nga veni per veten e vet se kshtu si jon tani jon duke mor fun, jon komplet ne gremin.

Zoti vonon, po nuk harron ! Shifeni si kon met greket, pugliezet dhe napoletanet, per faqe te zez, si zorraxhi, rrugve, si pisa, nuk i do mo as shpija vet jo mo komshiu. Surrati i tyre jane punet qe bejn, jan aletatet e tyre, dmth funderrinat si ky plehu jon pa far e pa fis, qe dega e harruar e incesteve te panumerta qe kon ndodh neper shekuj.

Një mendim mbi “PEDY RAMA – MALLKIMI SHKODRAN – SHKATERRUESI I CDO GJEJE

  1. Zoteri , kushdo qofshi , jeni nje nga Shqiptaret me te perparuar dhe besnike qe kam mundur te njoh . Ju faleminderit per kete pune te shkelqyer , kete sy te mprehte dhe per kete mesim .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s