ANTIQENJET

Rreziku per jeten vjen nga antiqenjet.

Kjo eshte pun e qoftlargut, e satanit…:-( sepse perveç njerezve, edhe bimet edhe kafshet kane nevoje per ambjentin, per natyren e paster. Vetem Antiqenjet Jo! Ato duan dhe luftojne per te kunderten e jetes, sepse brenda tyre jeton ai, QOFTELARGU. Kjo dallohet duke i vene ne prove: kush e do jeten me kushtet e saja normale mbi toke, me urdherimet e Zotit, dhe kush jana ata qe e duan jeten per para`, per pushtete, per shkaterrim e jo per te jetuar ne harmoni me natyren, me ambjentin 😦

Plerat me dy kembe, qe jane autoret e plerëzimit te Shqiperise, kerkojne te nxjerrin perfitime imazhi nga protesta e njerezve te vertete, e shqiptarve me gjak shqiptari 😦 Kta legena po njesoj, si kurdohere, duke rrejt, duke mashtru, duke u kacavjerre gjithe jeten e tyre 😦

Solo un mostro può indossare una pelliccia

O qenje: njerezore, bimore apo shtazore !
Atdheun duhet ta duam çdo dite, siç duam nenen, pa kushte.
Duhet ta duam ne çdo cep, ne çdo lagje qyteti a bulevard, ne çdo fshat, ne çdo lume, ne çdo mal, ne çdo peme, lule a livadh. Ndaj nuk duhet te hedhim plera apo mbeturina ndertimi vend e pa vend, nuk duhet te sharrojme pyjet, nuk duhet te gerryejme lumenjte.
Sepse nga keto plera me dy kembe qe na drejtojne prej 23 vjetesh, nga plerat qe ne hedhim ne parlament apo para shtepive e plazheve tona, jemi konsideruar plotesisht te denje per te qene nje kosh i madh plerash ne rrang global !
O njerez, o bime, o kafshe ! Te treja specjet sebashku;

ruajeni ambjentin, natyren, Atdheun, sepse ai eshte habitati i vetem qe mund te garantoje jeten tuaj !!!
Apo ndoshta jeni antiqenje ?!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s