NE JEMI AKTIVISTA- SHQIPERIA ESHTE E JONA

NE JEMI AKTIVISTA,
SHQIPERIA ESHTE E JONA !

(ky eshte referni i çdo fitore)

-bashkohu me ne, protesto per veten-

SPARTA ende jeton ! Sot quhet Shqiperi !

perkundrejt genjeshtrave retorike te Bashes dhe Berishes,

shikoni ne videot e meposhteme se sa keq i ka trajtuar grupi i revoltes

kta dy antiqenje

zeri im ne sfond, duke i ftuar maskarenjt te ikin dhe djemt e vajzat qe mos t`u shkojne mbrapa dhe mos t`i shoqerojne me respekt: “nuk ka nevoje qe t`i beni ozana`… nuk ka nevoje…! …qe mos ta prish gojen…! …distancohuni nga politika… nuk ka nevoje te tregoheni servile per njerez qe nuk ju kane respektuar… largojuni plerave me 2 kembe… larg politikes… mbroni Shqiperine, mbroni ambjentin ! Distancohuni! Qendroni larg politikaneve… qendroni ulur…uluni… tregoni fytyren tuaj, dinjitetin tuaj… dhe mos iu krifni bishtin ketyre…! Kta jane pazarxhinj, jane tregtare…!”

dhe pastaj çunat i gjujaten me domate, me çakmak, e me sende te tjera ketyre 2 mashtrusave ordiner… plus sharjeve dhe ofendimeve te renda qe nuk munguan mu perpara turinjve

ktu i kan gjujt me sende, edhe me domate e çakmak, por kamera nuk i ka regjistru:

kurse ktu i kan shajt rond, shum rond, mu para turinjve:

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s