Doja t`ì kujtoja Edi Rames se perse i mori 1 milion votat nga votuesit shqiptare ne 23 qershor 2013

A i meriton Edi Rama 1 milion votat e shqiptareve?

Doja t`ì kujtoja Edi Rames se perse i mori 1 milion votat nga votuesit shqiptare ne 23 qershor 2013. I mori per te futur Sali Berishen ne burg. Po po, Saliun, te bijen, nipat, kunatin, ministrat, sejmenet, rojet, gardistet mercenare dhe te gjithe maskarenjte e tjere qe u pasuruan nen pushtetin e dhunshem e grabitqar te Sali Berishes.


Kete presin 1 milion votuesit e Edi Rames, jo rritjen e pensjonve! Sespe me perrallene e rritjes se pensjoneve merret Erjon Veliaj, nje tjeter genjeshtar me maske prej bamiresi. As permirsimin e sistemit te taksave nuk presin shqiptaret q e evotuan Edi ramen me 23 qershor, sepse ne fakt eshte nje spekullim, eshte nje retorike e paster per nje vend ku tashme nuk ka me as biznes, jo me taksa per te mbledhur.
Ata njerez qe dolen ne 21 janar te terhiqnin per zverku Sali Berishen neper bulevard, po ata, bashke me familjaret e tyre dolen perseri ne bllok me 23 qershor dhe votuan per Edi Ramen, qe ky Saliun&Co tì fuste ne burg, jo t`i linte te grinin sallate neper Tv e ne parlament, si per inat te kujtdo prej nesh.
Cfare po ben Edi Rama, po i jep garanci Saliut per paprekshmeri ndaj tij dhe familjes se tij mafioze?! Po i jep garanci njeriut me te urryer nga elektorati, pa pyetur fare per njerezit, per ata 1 milion qe e votuan?! Po ben ate qe beri me armet kimike, pra po jep garanci personale per çeshtje qe meritojne vemendje, konsulta dhe vendimarrje te gjere publike?!
Pyetja qe lind eshte: A i meriton Edi Rama 1 milion votat e shqiptareve te 23 qershorit?
Sepse nese pensjonet dhe rrogat nuk mund tì rrisi per faj te krizes se thelle lokale e mbare boterore, e nese edhe Saliun, hajdutin e madh te prones publike nuk e fut ne burg sipas mesazhit mbare popullor qe mori me 23 qershor, ateher perse na duhet ky dordolec prej kashte, ky qaraman fodull qe vetem ankohet, qan dhe nuk harron asnjeher ta mbaje kryet perpjete si kalliri bosh ?!
Un jam 1 prej atyre 1 milioneve. Familja ime, farefisi im, me perjashtime te vogla, miqte e mi, komshinjte e mi, shoqja ime, familja e saj, miqet e saj… pra shum njerez rreth meje… dhe te gjithe bashke, 1 milion shqiptare, i kane dhen nje mandat ketij fodulli qaraman, qe ky po vonohet ta permbushe e me sa duket nuk do ta realizoje dot kurre !!!
Un dhe 1 200-300 persona rreth meje, plus 1 milion shqiptare, presim qe ky ta justifikoje mandatin qe i dhame… por un e di, ky do thyhet siçthyhet prasi kur kalbet, kur i kalon stina.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s