EKONOMIA SHQIPTARE ESHTE E BLLOKUAR NEPER HIPOTEKA…

EKONOMIA SHQIPTARE, ESHTE E GJITHA E BLLOKUAR NEPER HIPOTEKA, NGA NJE DORE E ZEZE, SERBE apo GREKE…!!!

Nese sikurse un, qe nuk po mundem te çliroj te ardhura cash me pasurite e mia, sepse zyra e hipotekes, nen diktatin e drejtuesve politikë lokalë dhe qendror bllokon çdo proçedure; ateher si mund te çlirohet nje ekonomi e tere kombetare ku te gjithe operatoret varen nga deshira, humori dhe kultura zhvatëse e drejtuesve te hipotekes 😦


Shqiperia eshte e bllokuar ekonomikisht, sepse pasurite e saj te paluajtshme, ato qe prodhojne te ardhura, jane te bllokuara nga nje dore e zeze, sigurisht politike, serbo apo greke… dhe ne jemi ne fallimentim, te gjithe. Ky eshte sekreti, misteri, qe na mban peng, ne varferi, te gjithe si komb.

Politikanët shqiptarë kryejnë levizje proçeduriale me zyren e pasurive te palujteshme (me hipoteken) vetem per veten e tyre ose per te afermit, kurse ne te tjereve na mbajne ne morse, na nxjerrin jashte tregut me keto menyra te padukshme, qe nuk bien ne sy. Keta kane rrenuar nje popull te tere, nje treg te tere, duek sabotuar dhe penguar proçedurat ne Zyren e Regjistrimit te Pasurive , ose siç i thone shkurt Hipoteka.

Askush nuk shet doto token apo apartamentin sespe nuk merr dot çertifikaten e rifreskuar nga Zyra e Regjistrimit te Pasurive, Hipoteka, pa paguar 500-3000 euro nen dore.

Dikush duhet te shkoje ne burg. Ose do kete perballje te medha e te pergjakshme fizike, me nenpunes publike dhe me politikane.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s