Mbani Paster Ambjentin

Mbajeni Paster Ambjentin:

Photo

rruget, ujrat, malet, pyjet, ajrin qe thithni, qytetin, fshatin…
Abandononi makinat sa te keni mundesi. Levizni me mjete ekologjike, biçikleta etj… Cdo makine qe leviz, ndot ajrin ne sasi te paimagjinueshme.

Photo

Ndertoni shtepite tuaja me gure ose me dru. Cimentoja, betoni, hekuri shkaterrojne ekosistemin.

Photo

Photo

Atdheu nuk eshte diçka abstrakte, qe na kujtohet kur biem te fleme,
apo ne bisedat euforike me shoket neper kafene.
Atdheu eshte pikerisht, me se pari, ambjenti, mjedisi ku ne jetojme,
ku zhvillojme aktivitetin tone te perditshem, e ku ne baze te tij, te cilesise se ambjentit, varet e gjithe eksperienca apo suksesi i jetes sone dhe i brezave qe vijne pas nesh.
Atdheu, mjedisi, ambjenti, nuk jane gjera abstrakte. Jane gjera konkrete,
dhe nese i duam, duhet ta tregojme kete me perkujdesje te madhe, ashtu siç duam nenen, ashtu siç duam femijet !

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s