NE KERKIM TE NJEREZVE…

Diogjeni mijra vjet me pare, ne kohrat e antikitetit, atyre aneve ku derdhej shesheve dija e kultura (sipas nesh sot), doli me kandil dore ne mesdite, dhe kur e pyeten se ç`po bente, ai tha:

Po kerkoj njeriun !

      

Ekzakt pas 320-330 vjetesh, erdhi mbi toke Njeriu perfekt.

Perfekt ne Fjale e ne Vepra.

E paten lajmeruar te gjithe profetet, qe nga Elia e deri tek Gjoni.

Por ata qe konvencjonalisht ne sot i quajme njerez, nuk e pranojne qe Jezus Krishti

eshte revolucjonari me i madh i te gjitha kohrave, atehere jemi perpara disa

qenieve qe nuk kane aspak lidhje me rracen njerezore.

 

Ku jane njerzit?! Kush jane njerzit?!

….. !!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s