GENOCODI 500 VJECAR TURK NDAJ SHQIPTARVE, ME BASHKPUNIMIN E FSHEHTE TE FQINJEVE TANE DASHAKEQAS

Holy Father, we are waiting for your statement and then for the entire Western world to finally recognanise the 500 years of Turkish genocide against Albanians, in collaboration with the Serbs and Greeks, which continued even nowadays in the northern areas (Macedonia and Montenegro) as well as in the south, Epirus (region Çamëri). The TRUTH has not 2 standarts Holy Father ! We are waiting from long time to have a simply moral and concrete support, because for the rest we know very well. The whole world must know what has happened with the most ancient people of Europe, the Albanians.

 

Dikush i shkrojti keto rreshta Papes Francesk gjate vizites se tij ne Armeni 2 ditet e fundit, ku qellimi i vizites ishte njohja dhe mbeshtetja e tij personale si dhe i Selise se Shenjte mbi genocidin turk ndaj armenve ne vitin 1915.

Por genocidi me i madh ne Europe ka ndodhur ndaj shqiptareve nga bizantinet, pastaj turqit ne bashkpunim me grek e me sllav, gje qe vazhdon edhe sot e ksaj dite ne trevat e Maqedonis (Ilirida), Malit te Zi (Malci) dhe Epir (Cameri e me gjere). Ne po presim qe Papa dhe e gjithe bota perendimore ta njohe kete genocid te tejzgjatur e te varrosur ende sot, sepse e VERTETA nuk 2 standarte, por vetem 1.

Si mund te heshtet per genocidin me te tmerrshem ndaj popullit me te vjeter ne Europe ?!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s